(grooming) Nech se unést plážovým rozcuchem

1

Fakt, že právě nastal měsíc únor a taky, že jsme v Čechách, tedy zemi, kterou v těchto dobách slunce nijak zvlášť nezalévá a kde moře, slaná voda a radovánky s tím vším spojené jsou velmi vzdálené, nenahrává tomu, že by bylo extrémně cool nosit vlasy jako byste právě z té slané vody vylezli a nechali je uschnout při popíjení summer drinku u plážového baru a špízlování kočky z pobřežní hlídky.

Dneska už kdekdo chodí do barbershopu a to je vlastně v pořádku. Je společensky fér, že se na ulicích, v práci, při nákupu nebo obědě nemusíme koukat na nevhodně zarostlý chlápky, který potřebujou pouze a jen dát světu najevo, že jsou hloupí a neumí vystřílet všechny náboje, který mají. Tak si zas večer sednou s pivkem na gauč a pojedou si po svých kolejích. No, bohužel i tací stále existují, jen už naštěstí v mnohem menší míře. Právě váš barber vám pak může jistě ještě líp než my poradit, jak nejefektivněji vytvořit beach look.

Je snadné chytit tu správnou vlnu, gentlemane?

Při surfování zcela určitě, co se ale týká hairstylingu, je to o poznání jednodušší. Nech si vlasy trochu dorůst a pak, za zády všech moří a oceánů skoč koupit mořskou vodu ve spreji, která ti pomůže vykouzlit finální ‚beach hair‘.

Nahoď oblek

Stereotypně se má za to, že třeba do divadla, zkrátka k obleku, by si měl chlap vlasy nejlépe ulíznout, nebo alespoň prostě pročísnout takzvaně na slušňáka a jít. Jak říkají maminky, nebo babičky, někdy i manželky: „Prosím tě, učeš se!!“ A hrozí při tom ukazováčkem, při nejmenším výrazem ve tváři…

To proto, že zřejmě nikdy neviděli kombinaci obleku a božího rozcuchu právě ve stylu beach hair. Buď svůj a nenech si od nikoho kecat do toho, jak upraven kam vyrazíš. Teda vlastně, od nás jo. Protože redakce Formena vždycky ví, co je pro tebe nejlepší.

Text: Simona Hynková, ig: @simona_redlipska