(grooming) Nejlepší podzimní parfémy

main

Poslední teplé dny jsou pryč a současně s tím bychom měli kolektivně vynechat i všechny lehké, svěží a citrusové parfémy. Lehké parfémy jsou v létě ideální, protože teplo je na kůži uvolňuje jinak, než když je zima. 

Naopak zima a chladné počasí celkově vyžaduje hlubší a výraznější vůně. Krom toho, že i pocitově, stejně jako se halíme do svetrů a kabátů, i parfém by měl odpovídat. Každý muž by měl mít svůj specifický parfém, který používá stále, ale neškodí to jednou za čas obměnit.

 

 

Dior Sauvage
Dior Sauvage Parfum je mnohem koncentrovanější a výraznější varianta Sauvage. Obsahuje santalové dřevo ze Srí Lanky, aroma pravé kůže, mandarinku a také fazoli Tonku. Ingredience jsou natolik precizně vyvážené, že evokují divočinu, les, vůni listí a občas ucítíte i ten známý, mrazivý závan podzimního vzduchu hned po ránu. Prodává FAnn Parfumerie. 
Comme Des Garcons se opět spojili s magazínem Monocle a vytvořili nový parfém  YOYOGI. Obsahuje především dřevité tóny. Cypřiš, bylinkový peliněk a posečenou trávu. Dohromady je kombinace sice svěží, ale pořád ne letně citrusově svěží. K dostání v Ingredients.
Comme Des Garcons se opět spojili s magazínem Monocle a vytvořili nový parfém
YOYOGI. Obsahuje především dřevité tóny. Cypřiš, bylinkový peliněk a posečenou trávu. Dohromady je kombinace sice svěží, ale pořád ne letně citrusově svěží. K dostání v Ingredients.
Poslední z parfému od domu Gaultier si zachovává klasický a tradiční design mužského torza, ale oproti obvyklým Gaultierovým parfémům jen mnohem méně komplikovaný, aniž by ztrácel zajímavost. Obsahuje bergamot, kokos a fazoli Tonku. K dostání ve FAnn Parfumerie.
Gaultier Le Beau – Poslední z parfému od domu Gaultier si zachovává klasický a tradiční design mužského torza, ale oproti obvyklým Gaultierovým parfémům jen mnohem méně komplikovaný, aniž by ztrácel zajímavost. Obsahuje bergamot, kokos a fazoli Tonku. K dostání ve FAnn Parfumerie.
Gucci
Gucci Mémoire D’Une Odeur. Unisex vůně, která obsahuje římský heřmánek, květinové tóny jasmínu ale naopak drsnější podtón cedru a santalu. Dohromady vytváří hřejivou, hlubší a přitom velice čistou kombinaci. Evokuje jen náznak parfému a větší efekt čistého prádla. Takže všem budete vonět, ale nikdo nebude vědět čím. Prodává Douglas. 

 

Serge Lutens je ikonická značka niche parfémů, které jsou vzácnější než šafrán, protože po celém světě je seženete jen v omezeném množství.
Serge Lutens je ikonická značka niche parfémů, které jsou vzácnější než šafrán, protože po celém světě je seženete jen v omezeném množství. Jeden z posledních je La Couche Du Diablo. Mezi jeho hlavní tony patří dřevo, citrusy, labdanum a skořice. K dostání v Ingredients. 
Amber & Lavender od Jo Malone je velice elegantní a sofistikovaná vůně. Francouzská levandule je všechno, jen ne sladká, hořké pomeranče a bergamot dodávají tichou a nenápadnou svěžest a jantar zase zemitou hlubokost. Parfém je ideální na podzimní a zimní večerní akce. Prodává Douglas.
Amber & Lavender od Jo Malone je velice elegantní a sofistikovaná vůně. Francouzská levandule je všechno, jen ne sladká, hořké pomeranče a bergamot dodávají tichou a nenápadnou svěžest a jantar zase zemitou hlubokost. Parfém je ideální na podzimní a zimní večerní akce. Prodává Douglas.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.