(grooming) Nejlepší podzimní parfémy, kterým věnovat pozornost

main

Každé roční období samo o sobě voní jinak a my, lidské bytosti, máme sklony sahat po jiných parfémech. Zatímco v létě to budou spíš citrusy, nějaká ta bylinka a celkově lehčí esence, na podzim a v zimě se přiklánějme k něčemu lepšímu.

Přesněji řečeno k tomu, co sám podzim vyjadřuje. Zemitost, přírodu, hloubku a nenápadnou, pomalu blížící se temnotu. To jsou aspekty, které mohou být obsaženy v parfému, ale musíte najít ten správný. Po čem tedy sáhnout? Dřevo, pepř, bylinky, kůže, kouř a další přísady, které samy o sobě křičí mužnost.

Parfém Dunhill Century je víc, než jen obdivuhodný a elegantní flakon. Ukrývá v sobě santalové dřevo, neroli a nenápadný podtém citrusů. V rámci zimních parfémů tedy patří k těm svěžejším. Paradoxní je, že se skvěle hodí jak do kanceláře nebo odpolední rande, tak k black tie na večer.
Parfém Dunhill Century je víc, než jen obdivuhodný a elegantní flakon. Ukrývá v sobě santalové dřevo, neroli a nenápadný podtém citrusů. V rámci zimních parfémů tedy patří k těm svěžejším. Paradoxní je, že se skvěle hodí jak do kanceláře nebo odpolední rande, tak k black tie na večer. Prodává Sephora.
Tom Ford Ombré Leather je posledním přírůstkem ve sbírce nadpozemských parfémů Toma Forda. Oproti klasické kolekci přichází s novou lahvičkou a také zcela novou esencí. Borovicové dřevo, smůla, kadidlo, neopracovaná kůže a pyžmo je jedinečná kombinace. Voní to jako dobrý sex v lahvi.
Tom Ford Ombré Leather je posledním přírůstkem ve sbírce nadpozemských parfémů Toma Forda. Oproti klasické kolekci přichází s novou lahvičkou a také zcela novou esencí. Borovicové dřevo, smůla, kadidlo, neopracovaná kůže a pyžmo je jedinečná kombinace. Voní to jako dobrý sex v lahvi. Info o dostupnosti v The Brands.
Valentino’s Noir Absolu Oud Essence. Parfém smíchaný z esencí santalového dřeva, šafránu, myrty a několika dalších tónů má širokou schopnost přizpůsobit se člověku a přesto vždy vonět skvěle.
Valentino’s Noir Absolu Oud Essence. Parfém smíchaný z esencí santalového dřeva, šafránu, myrty a několika dalších tónů má širokou schopnost přizpůsobit se člověku a přesto vždy vonět skvěle.
Ambra, pačuli, med a neroli.
L’Homme Prada Velvet Edition je novinkou, respektive ideálním koktejlem ambry, pačuli, medu a neroli. Je na sladší straně spektra, ale stále nepůsobí žensky. Ideální je k džínům, tvídovému saku a mokasínám. Pak vyzní skvěle. Info o ceně v butiku Prada v Pařížské ulici.
Sečuánský pepř, bergamot.
V novince Terre D’Hermés Eau Intense Vetiver. Sečuánský pepř, růžový pepř a bergamot. Pepře v parfémech vždycky způsobí ten dobrý m–avý efekt, ze kterého se všem okolo podlamují kolena. Prodává Sephora nebo butik Hermés.
Levandule, kardamon, skořice, a santalové dřevo.
Parfémy od Acqua di Parma jsou vždy sázkou na jistotu. Historie parfumérské firmy z nich činí nejvyšší kvalitu, jakou si člověk může dopřát. Sandalo je upravená verze stávajícího parfému. Obsahuje levanduli, kardamon, skořici a jmenovité santalové dřevo.
Kakao, zázvor maninka fruit.
Hugo Boss The Scent je ikonický parfém založený na tónech kakaa. V této upravené novince  je navíc zázvor a exotické ovoce maninka. Nedá se slovně popsat ale působí velice přitažlivě a sexy. Prodává FAnn Parfumerie.

Text: Václav Mensa.