(grooming) Nejlepší podzimní parfémy

Photo: Andrea Monica Hug

Podzim už je skoro zde a krom normálního oblečení nadchází nejlepší čas na změnu parfému. Z citrusových, lehkých, svěžích a sportovních parfémů konečně můžeme přejít do hlubších tónů. 

Nebojte se na chladné měsíce zabrousit do opravdu výrazných vůní. Skutečně mají lepší efekt, než celoročně vonět jako mořské vlny (nebo jak se nazývají ty univerzální pánské vůně).

 

Burberry Jndigo
Mr. Burberry Indigo je upravenou verzí klasické Mr. Burberry. V parfému je krom dalšího i černý rybíz, ambra, dubový mech a mátový olej. Prodává FAnn Parfumerie.
Oud Saphir Cologne Absolue
Oud Saphir Cologne Absolue od Atelier Cologne. Částečně dřevitá a v jemných náznacích květinová. Růžový pepř – jedna z nejvíce sexy přísad v pánských vůních. Pižmo, ibišek a fialka. Atelier Cologne vyrábí skutečné kolínské, které mají větší intenzitu, než parfémové vody, takže pozor. Prodává Sephora.
Eisenberg J'Ose
Eisenberg J’Ose. Hluboká kombinace máty, pelyňku a kávy, ambry a pačuli. Má velice specifickou hloubku a intenzitu, která se proměňuje během nošení. Prodává Sephora.
bvlgari wood esence
Bvlgari Wood Essence. Italské citrony, koriandr, cypřiš a pryskyřice. Parfém je mužný, ale přesto ne nějakým drsným macho způsobem. Prodává FAnn Parfumerie.
Tom Ford Tobacco Vanille
Tom Ford Tobacco Vanille. Ikonická vůně s kombinací tabáku, vanilky, kůže, pepře a několika druhů dřeva je sofistikovaností v lahvičce. Nejlépe bude fungovat ve spojení s klasickým oblekem.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.