(grooming) Niche parfémy pro opravdové znalce

main

Když doktor Hannibal Lecter unikl ze spojených států a hledal útočiště aby nebyl opět uvězněn, zvolil si Florencii. Město symbolizující umění, krásu a to nejlepší z nejlepšího. Usídlil se v jednom z paláců, kterých je ve Florencii požehnaně a obvykle jsou ukryté za holými zdmi. A napsal dopis Clarice Starling. 

Nikdo by ho nikdy nenašel, pokud by na sobě neměl specifický parfém, když dopis psal. Tento parfém byl z lékárny Santa Maria Novella, která nabízí ty nejkrásnější parfémy už stovky let. Krásně to ukazuje jednu věc. Kvůli dobrému parfému a požitku z jeho nošení se klidně nechte zatknout.

Absolutní ikona mezi niche parfémy nejednou vznikla v rukou bývalého chemika, dnes nespoutaného parfémáře Andyho Tauera, který pod značkou Tauer Perfumes představil nejnovější vůni L’air des Alpes Suisses reflektující svěží vítr z alpských vrcholů v typickém šestiúhelníkovém flakonu. Jak již název napovídá, je inspirovaná specifickou vůní švýcarských Alp.

Andy Tauer
Tauer Parfums – L’Air des Alpes Suisses. V prvý moment zaznamenáte bylinky, zejména ty, které evokují hory. Tyminán, bazalku, meduňku. Srdce parfému – nejdéle trvající vlna obsahuje lilii, orchideje a muškátový ořech. Základními pilíři parfému je luxusní ambra, stromy jako jedle a bříza a samozřejmě palisandr. Eau de Parfum, 20 ml, 3300 Kč.

Mimořádně poctivou novinkou Heeley Parfums se stala kompozice ne nadarmo nesoucí název Vetiver Véritas. Ve svých 100% přírodních ingrediencích, z nichž 72 % pochází z ekologického zemědělství, je totiž zakomponováno více než 90 % haitského vetiveru a její alkoholový základ byl destilován z obilí a levandule v bio kvalitě.

Heeley
Heeley Parfums – Vetiver Véritas. V prvním nadechnutí ucítíte silnou levanduli a mátu, srdcem parfému je vetiver z Haiti a základem je grapefruit. Eau de Parfum, 50 ml, 3600 Kč.

Svíčka sice není parfém, ale třeba Lagerfeld (ať odpočívá v pokoji) říkal, že když neustále pálíte vonné svíčky, nepotřebujete používat parfém. Značka Carrière Frères se opírá o dlouholetou tradici a zkušenosti s výrobou interiérových svíček z vysoce kvalitních parfémářských esencí ve francouzské Normandii. Pro letošní advent přichází s limitovanou vánoční edicí svíčky, kterou odlévá do tmavě zelené skleněné nádoby a balí do cypřišově zelené krabičky se zlatým zdobením. Vůně cypřišové svíčky je dřevitá, svěží, aromatická a evokuje sílu i vznešenost. Jméno cypřiš je odvozeno od antického hrdiny Kyparissa, jehož příběh se stal hlavní inspirací tohoto výrobku.

Carrière Frères
Carrière Frères, svíčka Cupressus, 1400 Kč.

V Čechách možná nemáme Santa Maria Novella, ale co se výběru niche parfémů týče, koncept store VAVAVOOM nabízí výše zmíněné a mnohem více pro skutečné milovníky kvality.