(grooming) Pánská kosmetika Bad Norwegian – recenze

main

Značka Bad Norwegian je relativně novou značkou kosmetiky, které je vytvořená přímo pro muže a na mužskou pleť. Vyrábí se v Norsku a je kompletně přírodní, bez minerálních olejů a dalších špinavých věcí. 

Na lahvičkách mají roztomile napsátno Not for Women a samozřejmě, obaly jsou černé. Ale jedná se spíš o ironii a nadsázku, než o výraz zranitelné maskulinity. Produktů mají více, ale k běžné péči o pleť stačí 3 kroky – čištění, hydratace a kondice.

Face Wash
Face Wash – na to, že se jedná o peeling, skoro to nepoznáte. Velmi často se stává, že peelingy obsahují hrubé a velké částečky s mylnou představou, že odstraní mrtvé kožní buňky lépe. Zaprvé, kůže sama o sobě je docela dobrá v odlučování mrtvých buněk, takže dřít si obličej rejžákem není úplně potřeba. Tento peeling jemně odstraní nečistoty a dostane pleť do kondice pro další krok, což je hydratace. Po měsíci užívání měl také jemný efekt na černé tečky a rozšířené póry. K dostání zde. 
Moisturizing cream
Hydratační krém – v nabídce mají ještě jeden přímo zaměřený na stárnoucí pleť, když bojujete proti vráskám, které už vznikly. Konzistence je dobrá a lehká. Mužská pleť má vždy sklony být mastnější, a to především kvůli testosteronu. Po tomhle krému se neleskne, ale třeba ve studených měsících nemusí být dostačující. Ideální ale bude na léto a jaro. Případně ho na zimu kombinujte s nějakým hutnějším sérem. K dostání zde. 
Deodorant
Deodorant – deodorantů není nikdy dost a zkoušeli jsme ho hlavně proto, že moc veganských a komplet přírodních možností není. Voní po peprmintu a má antiperspirační schopnosti. Člověk se stále lehce potí, pokud vyvíjí nějakou aktivitu, ale voní to příjemně. Do fitka úplně ideální není, nicméně normální pracovní den zvládne precizně. K dostání zde. 

Kosmetika Bad Norwegian je, jak již zmíněno, kompletně veganská, neobsahuje minerální oleje – ty mají sklony pleť ucpávat. Většina produktů také neobsahuje nic alergenního, alkohol, nebo chemickou parfemaci. Značka je také celým procesem šetrná k přírodě a ve výrobě jsou transparentní. Což je plus.

Foto: Archiv značky, text: Václav Mensa.