(grooming) Přístroje, které byste měl mít rozhodně v koupelně

main

Kosmetický byznys je taková velká magická show plná záhad, který nikdo nerozumí. Kdo ví, proč na obličej zrovna funguje ta či ona kyselina? Když ale opustíme tyhle konspirace, je pár přístrojů – elektrických – které by měl mít v koupelně každý muž. A měl by je používat. 

Fény na vlasy

Vždycky, ale vždycky, když si vysušíte vlasy fénem, bude váš účes vypadat lépe, než když je jen necháte usnout. Pokud nosíte delší vlasy, asi ten rozdíl znáte. Pokud si nejste jist, jak to dělat správně, nechte si poradit od přítelkyně nebo třeba barbera. Stačí fénovat do tvaru účesu, jaký chcete. A on potom začne držet lépe i samostatně, po nějaké době používání.

Fén
Nejlepší fény dělají značky Parlux a Wahl. Nevysušují vlasy tolik, jako klasické fény a automaticky uhlazují. Bůh ví, jaká magie v tom je, ale funguje to. Také mají mnohem delší záruku, než něco laciného. Investujte.

Elektrický kartáček

Ony ty řeči v reklamách na zubní pasty nejsou úplně od věcí. Při používání elektrických kartáčků totiž velice rychle pocítíte rozdíl. A uvidí to i váš zubař.

Oral-B Genius 10000N, dostupné zde.
Oral-B Genius 10000N, dostupné zde.

Manikúra

Není to elektrický přístroj, ale to nic nemění na tom, že byste jednu měl mít. Jedny kleštičky na nehty opravdu nestačí, protože s klasickou sadou dokážete dělat spoustu dalších věcí. Zastřihovat obočí, pokud nechcete nikam chodit, zbavovat se nečekaných chloupků všude možně a hlavně zarovnat vaše nehty tak, jak to jen kleštičky neudělají.

manikúra

Strojky na tělo 

Úprava chlupů na těle je běžná věc moderní doby. O tom se už nebudeme přít. Používat přímo na tento úkon strojek je mnohem lepší, než žiletky nebo cokoliv jiného. Zaprvé, je to mnohem rychlejší. Za druhé, je to efektivnější. Zatřetí nebudete tolik dráždit kůži.

 

Strojky na tělo
BaByliss For Men Trimmer a Panasonic ER- GB8O. 

Strojek na obličej

Existuje teorie, že když se holíte do hladka, je lepší používat kvalitní strojek. Žiletky prý mohou pomáhat nejen vousům, ale i vrstvám pleti, aby vás opustili. A to vede k předčasnému stárnutí. Strojky na zastřihování i krátkého strniště jsou zásadní, pokud chcete vypadat upraveně.

Strojky
Strojek Phillips BT7202 s vakuovým odsáváním a Aqua Blade Trimmer od Wahl.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.