(grooming) Proč investovat do dobré kosmetické tašky

Main

Cesta do fitka, víkend někde v horách, letní dovolená, pracovní cesty každý měsíc. Každý z nás cestuje z nějakého důvodu, ale všichni hromadně cestujeme víc, než předchozí generace. K tomu jsou potřeba dobří společníci. Investice do zavazadel je jedna věc, ale neměl byste zanedbávat ani toaletní tašku. 

Pánská toaletní taška nevznikla jen tak z ničeho. Vymyslel ji Charles Doppelt (proto se občas v angličtině setkáte i s pojmem dopp kit) v roce 1919 pro americké vojáky, kteří neměli praktickou cestu jak si ukládat mýdlo, žiletky a další drobnosti.

V případě, že dost cestujete, je praktická taška naprosto zásadní. Muž by měl mít nejlépe dvě. Jednu doma v koupelně, kde budete mít kompletní výbavu. Nicméně pro cestování si udělejte duplicitní, avšak menší a lehčí verzi.

Kůže je sice kvalitnější, ale plátno jiná tkanina je lehčí. Sice se to nezdá, ale pro limit zavazadla do letadla to může být výrazný rozdíl. Pokud se ptáte, proč mít i doma kosmetickou tašku, tak proto, že během vteřiny uděláte pořádek. Třeba když vám přijde nečekaně dámská návštěva.

Zara
Zara. K dostání na webu nebo v obchodech. 

Jak již bylo zmíněno, pokud dost cestujete, vybavte se toaletní taškou, které se mimo cestování nebudete dotýkat. Bude sbalená a bude obsahovat vše, co potřebujete. Prevence toho, že si zapomenete kartáček na zuby. Věci jako deodorant, zubní pasta a veškerá další kosmetika existuje v cestovních verzích.

Herschel
Herschel. Lehké plátno a opraný camo vzor předchází tomu, že vaše taška bude časem vypadat použitě. Jen tak mimochodem má několik kapes a na plátno až neuvěřitelně drží tvar. 
Want les Essentiels
Taška z lehkého plátna a kůže. Want les Essentiels. K dostání na webu. 
Montblanc
Cestování letadlem obvykle zahrnuje i prohlídku kosmetiky a nutnost vysypat osobní věci do igelitového sáčku. Průhledná kosmetická taška vám šetří čas a nezabíjíte želvy. Montblanc PVC NightFlight Wash Bag, info o dostupnosti v butiku Pařížská.
Hackett
Hackett. K dostání na Mr. Porter. 
Bottega Veneta
Bottega Veneta. Info o dostupnosti v butiku.
Marks & Spencer
Taška z umělé kůže. Tento druh kůže se jmenuje saffiano, je vytvořena tiskem pod vysokým tlakem a poprvé jej vytvořila Prada. Vyniká především tím, že je nezničitelná, nepoškrábe se a má a elegantní look. Marks & Spencer. K dostání v obchodech. 

Toaletní taška z kvalitního materiálu nebo dobré značky je také ideálním dárkem pro muže k Vánocům. Vložte do ní parfém, nějaký promakaný kartáček na zuby a podobně a pro rodinné příslušníky nebo dobrého kamaráda to bude precizní volba.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.