(grooming) Tom Ford Research – recenze

1

Tom Ford nepotřebuje představovat. Dal by se nazvat králem gentlemanů a upravených mužů, králem módy a stylu. Nyní to ale není o módě. Ford začal fušovat do světa vysoké kosmetiky a není divu, že se mu to podařilo.

Je už normální, že spousta módních značek udělá vlastní linii kosmetiky. Parfémy, sem tam nějaký balzám na rty nebo krém. Pak existuje vyšší level, jako třeba Victoria Beckham, které udělá celou vlastní kolekci pro Estée Lauder. Co se týče mužů, nic takového nebylo, dokud neudělal Tom Ford před pár lety svou Grooming kolekci. Oleje na vousy, krém na obličej, sérum, bronzovací gel a také korektor nebo gel na obočí. Nedávno ale oznámil svou novou odnož, Tom Ford Research.

2

Podstata značky je elegantně jednoduchá jako všechno, co Tom dělá. Dodat tu nejvyšší možnou kvalitu, luxus a výsledky. Údajně spolupracoval s vědci a experty a podle složení to vypadá, že úplně nelhal. Kofein, bílé kakao a gyokuro – japonský čaj, který se skoro nikdy nedá sehnat. Všechny tyto složky jsou známé pro svou neuvěřitelnou schopnost dodat energii. Když je Ford navíc smíchal s šíleným množstvím kyseliny hyauluronové, vznikla novinka, která není módní. Ale hlavně účinná.

V kolekci jsou jen dva produkty. Sérum a krém. Oboje nádherně zabaleno v těžkých, bělostných kelímcích. Při péči o obličej se po čištění začíná vždycky sérem, takže i nyní začněme s ním.

Serum

U sér je běžné, že se nanáší lehce a mělo by se ihned vsáknout. Tom Ford Serum se ale nedá srovnat s ničím jiným. V podstatě když jej začnete prsty nanášet od čela k braně a ihned se vrátíte na čelo, je už vsáknuté a zůstává jen neuvěřitelně, až nehorázně jemná pleť. Na krabičce sice je, že se máte vyhnout očím, ale nic špatného to nedělá. Když se vám stane, že máte ráno pleť mastnější, stačí použít sérum bez krému navíc.

Co se krému týče, když si jej dáte na špičku prstů, zdá se hutný jako modrá Nivea, ale tak lehce se změní v emulzi, kterou vmasírujete do pleti, že během dalších pár vteřin nevíte, že jste se něčím mazal. Což značí jedno z Fordových předsevzetí – hlavně ať je to efektivní. Zrovna nyní při střídání počasí je ideální, protože vytváří vrstvu – která sice není vidět, ale vy sám ji cítíte – která reaguje na změny.

cream

Po 3 týdnech pravidelného používání je vidět určitý efekt. Krom toho, že pleť je odpočatá a zářivější (to ale dokáže udělat i týden bez alkoholu a s 10 hodinami spánku), póry jsou menší. Celkově také srovnává pleť do latě, ať vás trápí cokoliv. Pokud mluvíme přímo, moje pleť je na tvářích, nose a bradě velice suchá, takže bez pořádné hydratace rudne. Na čele a čelistech je zase mastná a má sklony k akné. Tom Ford Research sice nezastaví příležitostný pupínek, ale čelo se přestalo lesknout a suché části jsou spokojeně klidné.

Ano, zaplatíte dost. Značka Tom Ford je módní a kosmetickou alternativou Apple. Jsou ale vidět výsledky. Také je příjemné, že existuje produkt, který je zaměřen na to, aby pomohl člověku s pletí a ne, aby tvrdil, že ženy potřebují na pleť něco jiného. Plus, možná je to jen osobní dojem, ale opravdu se cítíte, jako že o sebe pečujete.

Foto: Tom Ford. Text: Václav Mensa.