(grooming) Zubní pasty pro nejlepší úsměv

main

Několik káv denně, červené víno večer, příležitostná cigareta u piva nebo doutník u whisky. Čokoláda, když potřebujete energii, sem tam plechovka Redbullu a vaše zuby to schytávají stejně, jako zbytek organismu.

Péče o zuby je extrémně podstatná, jak nás učí už od narození. Krom toho, že pravidelné návštěvy zubaře a dentální hygieny jsou potřeba, každodenní péče je to, co je podstatné. Zapomenout si umýt obličej a muset se vypořádat s příležitostným pupínkem je jedna věc, ale všichni asi tušíme, jaká muka může vyvolat nedostatečná péče. Zuby jsou nejluxusnější kost v těle a taky největší paradox. Kremace s nimi nic neudělá, ale Coca Cola je zničí.

Aesop
Aesop. Je to jejich jediná pasta a na problémy s dásněmi je lepší, než většina „ověřených“ značek. Pokud vás trápí citlivost nebo záněty dásní, funguje skvěle. A pokud vás nic netrápí, je taky skvělá, protože zuby vyčistí a přitom
APA
APA. V popisku stojí, že hlavním cílem je znova mineralizovat vaše zuby, vybělit je a odstranit z nich zubní kámen. Ač bělicí efekt není třeba tak výrazný, co se týče hladkosti a lesku zubů, je skvělá. Po měsíčním testování téhle pasty přišla půlroční návštěva zubaře a mi řekl, že na zubech sám vidí rozdíl.
Dr. Harris
Dr. Harris. Tuto zubní pastu odebírá Alžběta II. a Princ Charles. Dr. Harris je nejstarší kosmetická značka v Británii a jednoduše nemůžete mít v koupelně nic elegantnějšího. Nebo více gentlemanského. Navíc velmi dobře pečuje o zuby a pocit svěžesti měla nejdelší ze všech testovaných.
Hismile
Hismile Day & Night. Značka HISmile je známá pro svůj vědecký přístup k tvorbě nových produktů a především k bělení zubů. Denní pasta chrání vaše zuby mikroštítem proti kávě, jídlu a všem znečišťujícím vlivům. Noční pasta má silný bělící efekt. Je ideální, pokud vám jde o skutečně zdravý a bílý úsměv.
Marvis Rambas
Marvis Rambas. Marvis je dokonalá značka, když přijde na ochucené zubní pasty. Tahle chutná po tropickém ovoci. Nedělá nic extrémně zázračného a funguje jako každá běžná pasta, ale když může pondělní ráno chutnat jako drink na ostrově se spoustou bílého rumu, mělo by.
Pearl Drops Instant Natural White Activated Charcoal
Pearl Drops Instant Natural White Activated Charcoal. Když už používáme uhlí na pleťové masky, na šampony nebo na mýdla, proč ne i na zuby. Bělící efekt uhlí ve spojení s neuvěřitelně uspokojivou mátovou příchutí z ní dělá dokonalou každodenní pastu.
Regenerate Enamel Science Advanced
Regenerate Enamel Science Advanced. Pro ochranu a zpevnění zubní skloviny nenajdete lepší pastu. Pokud pijete hodně slazených vod, limonád nebo víc, než jednu sklenku vína týdně, měl byste ji vyzkoušet.

Žijeme v zemi, kde máme přístup k zubní péči a úplně to jako nestojí ledvinu. A pokud jste jeden z těch, co se bojí k zubařům, je lepší projít si panikou jednou za půl roku než skončit na pohotovosti se zánětem dásní. Jo a navíc, Tom Ford řekl, že pokud nemáte perfektní zuby, je potřeba si našetřit a dát je do pořádku.

Text: Václav Mensa, Foto: Archivy značek.