(grooming) Zvyky dobře vypadajících mužů

Main

Není žádné velké umění se vyleštit a upravit, když se chystáte do opery, jdete na výroční večeři nebo se chystáte na ples. Necháte se ostříhat, oholíte se, navoníte a použijete nějaký ten korektor. Co je mnohem složitější, nebo se tak aspoň zdá, je vypadat tak skvěle pořád.

Ryan Gossling, George Clooney, Tom Ford a určitě někdo, koho máte v okolí. Pořád vypadají dobře. U náhodného drinku večer, a dokonce i po osmi drincích ve tři ráno v taxíku. Obvykle řeknou, že to jsou hlavně geny, což je největší bulls**t vůbec. Tak těžké to totiž není – stačí se vycvičit.

Stříhají se na krátko

Není tím myšleno oholit se dohola. Jestliže nemáte čas nebo myšlenky chodit k holiči každý druhý týden, nechte to vždycky vzít o trochu víc. Čím kratší sestřih se odvážíte vzít, tím déle budete vypadat prezentovatelně. Viz Beckham výše.

Pijí spoustu vody, když je nevidíte

Jak vypadat dobře i po propité noci, na konci pracovního dne nebo po jakékoliv jiné akci? Pít spoustu vody. Jakmile si vaše tělo navykne na pití vody, pleť vypadá lépe. A většina dobře a zdravě vypadajících mužů to ví.

Starají se o oči

Oči jsou okno do duše. A hlavně je na nich okamžitě vidět i ta nejmenší únava, nevyspání nebo i pár zmíněných drinků. Jednoduchá odpověď. Krém na oči a Visine. To je klíč, jak vypadat odpočatě a spokojeně většinu času. Tom Ford na tuto kombinaci přísahá.

Oční krém Regard, Payot. Revitalizuje oční okolí a bojuje proti únavě a vráskám. Je dobré jej použít i když plánujete dlouho pracovat u počítače. Prodává FAnn Parfumerie.
Oční krém Regard, Payot. Revitalizuje oční okolí a bojuje proti únavě a vráskám. Je dobré jej použít i když plánujete dlouho pracovat u počítače. Prodává FAnn Parfumerie.

Umí se holit správně

Oholit se je jedna věc, umět se oholit správně je věc druhá. Použít dobrý exfoliační produkt, který vousy a pleť zjemní před holením je záruka toho, že váš obličej bude jako dětská prdelka déle.

Clarity Peeling Gel, Aqua Mineral. Oproti běžným peelingům v sobě nemá částice - je to čistý, průhledný gel. Jakmile jej ale použijete na obličej, naváže na sebe mrtvé kožní buňky a pleť bude čistá a připravená na holení. Prodává FAnn Parfumerie.
Clarity Peeling Gel, Aqua Mineral. Oproti běžným peelingům v sobě nemá částice – je to čistý, průhledný gel. Jakmile jej ale použijete na obličej, naváže na sebe mrtvé kožní buňky a pleť bude čistá a připravená na holení. Prodává FAnn Parfumerie.

Znají sílu úsměvu

To je nejjednodušší bod, protože nevyžaduje, abyste šel do posilovny, investoval do krému nebo se nutil pít. Úsměv a příjemný výraz v obličeji dělají největší rozdíl, a to i po letech. Je mnohem lepší mít vrásky od smíchu než tu jednu nespokojenou vrásku mezi obočím.

Foto: Pinterest Text: Václav Mensa