#HAIR2POWER: Jak může člověk pomoct tím, že si ostříhá vlasy

IMG_8443

Jen málo z nás si uvědomuje štěstí, jaké máme. Ať už je to dobrá práce, zdraví nebo milující rodina. Kristýna Bartošová je mladá dívka, která se rozhodla pro drobný krok, který ale může být inspirací pro mnoho dalších a tím pomoci. Pomoci někomu, kdo takové štěstí nemá. Projekt #HAIR2POWER vznikl se skupinou lidí, kteří chtěli udělat něco smysluplného a pomoci.  IMG_8095

„Byla jsem jednou z těch, co si přála mít dlouhé vlasy, vlastně která taky ne. Já jenom z principu, že jsem je nikdy v životě neměla a chtěla si vyzkoušet, co je pravdy na nekonečném fénování, zalehávání si jich, zavírání do zipu nebo dokonce zastrkávání si jich omylem do kalhot.

Když jsem do tohoto pomyslného cíle dorazila, zjistila jsem, že jsem dala nějaký vyšší smysl do jedné z nejvíce povrchních věcí, co jsem kdy udělala, a tak jsem začala uvažovat, co s tím můžu udělat.

Progooglila jsem se ke kadeřnictví Dlouhovláska, která pomáhá ženám a dětem, které postihla rakovina. Buď se dá přispět přímo vlasy na výrobu paruk, které jsou pro ně zcela zdarma nebo můžete zaslat finanční příspěvek do jejich nadačního fondu Šance onkoláčkům a ten z toho platí vlásenkářky a nezbytný materiál k výrobě.

IMG_8135

 

Když jsem u nich na webu viděla tu spoustu videí, ve kterých někomu Dlouhovláska pomohla, až jsem se zastyděla, jaký já to mám neskutečný štěstí. A tak jednoho dne na kafi s kamarádem slovo dalo slovo, a tak započala práce na projektu #HAIR2POWER.

Pevně věřím, že tato moje sebeprezentace jako příklad osloví nejednu slečnu a ponechá ten přeceňovaný kult dlouhých vlasů daleko za sebou. Kdybyste se tedy rozhodli darovat a nejste z Prahy, kde Dlouhovláska sídlí, můžete je zaslat i poštou. Vlasy po hlavě rozdělíte cca na 8 částí, jelikož vlasy rostoucí například z temene mají jinou délku než z týla, ty pak zaculíkujtete a u hlavy ustříhnete. Myté mohou být klidně i ten den, kdy je dáte stříhat. 

 IMG_8548 2

Co se mého darování týče, jsem upřímně spokojená, že jsem to udělala. Je to nepopsatelný zážitek, který bych doporučovala zažít každé. Samozřejmě, nejsem žádná superhrdinka, přirozeně, že tam strach byl, ale tak jako já tam měla oporu ve svém hvězdném týmu, kterýmu tím za jejich odvedenou práci nesmírně děkuji, tak i vy u toho můžete mít kohokoliv, kdo vám poskytuje ten potřebný vnitřní klid, vyrovnanost a nezbytnou dávku odvahy na uskutečnění takového kroku.“

Foto: @spoony__, Makeup: @koki9_official, Vlasy: @delikvent, @kristynabartosova