(happy dirty thirty) 30 ikonických okamžiků bohyně Rihanny

Jako by to bylo včera, kdy jste při pohledu na Rihannu nemysleli jen na umbrellu, ellu, ellu. Barbadoská kráska dnes sice slaví třicáté narozeniny, ale pořád byste jí svůj deštník půjčili, no ne?! Pojďme si k jejímu výročí připomenout 30 nejikoničtějších momentů této fenomenální umělkyně (a že by jich šlo najít víc).

1. Po dvou měsících zpátky na prvním místě
Její poslední deska Anti, jedna z největších vůbec, se klasicky dostala do čela žebříčku Billboard. Osm týdnů po vydání bylo album znovu na vrcholu (a možná by mělo být navždy).

#RIRI1

2. Kylie Jenner se může jít zahrabat
V loňském roce se queen Riri stala královnou krásy, když její značka Fenty Beauty měla v prvním měsíci pětkrát vyšší prodejnost než Kylie Cosmetics. V tom druhém na tom byla lépe o 34 procent. Zdá se, že Fenty je připravena převzít i kosmetickou říši po Kylie Jenner.

#RIRI2

3. Vliv ve všech možných sférách
Během minulého roku se Rihanna setkala s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, aby minimálně dvakrát diskutovala o své práci na pomoc šíření a financování globálního vzdělávání.

#RIRI3

4. Šik za každé situace
Rihanna se na sklonku roku 2017 objevila ne na jednom, ale na třech coverech pařížského vydání Vogue. Na hlavě měla ručník, který tak všechny utvrdil v tom, že i po koupání se ve vaně musíte vypadat trendy.

#RIRI45. Sandra Bullock kdo?

6. Ulice na Barbadosu
Rodačka této země je považována za neoficiální královnou ostrova. Nebylo tedy žádným překvapením, když tuzemské ministerstvo cestovního ruchu rozhodlo, že Rihannu oficiálně uvede na mapu změnou Westbury New Road na Rihanna Drive.

#RIRI57. Módní přehlídka na motorce

8. Ponožky opět cool módním doplňkem
V srpnu nám Rihanna ukázala, že ponožky nemusejí být jen věcí, které nosíme tak nějak z povinnosti. V kolekci Fenty for Stance zasadila na fusekle své čtyři TOP outfity, které se zalíbily dokonce i Drakeovi (jasně, že Drakeovi, ale o tom trochu později).

#DRAKE9. Každý díky ní chtěl nový deštník
Tady není potřeba cokoli dodávat. Umbrella, ella, ella, eh, eh, eh, jel prostě každej.

10. Brutální stěr Dipla
V rozhovoru pro GQ americký DJ přiznal, že Rihannu oslovil ke kolaboraci na jeho hitovku Lean On. Od Riri mu přišla odpověď, že nedělá tenhle typ muziky, aby mu pár týdnů na to řekla: „Jeden z tvých songů zní jako reggae na letišti.“

#RIRIXDIPLO11. Nejvíc epic outfit, který kdy Barbados viděl

#RIRI612. Rihanna jako nejlepší terapeutka
Před rokem poskytla fanouškovi po rozchodu na Twitteru poradenství, které potřeboval. „Pouze věř tomu, že zlomené srdce byl sám o sobě dar. Breč, pokud budeš muset, ale nebude to navždy! Lásku znovu najdeš a bude to ještě krásnější! Mezitím si užij vše, čím jsi!!!“ odepsala na dotaz.

#ANSWER13. Spor s hvězdou NBA

14. Fotka s Lupitou Nyong’o virálem
Loni v květnu seděly vedle sebe na módní přehlídce a Twitter šílel. „Byl by to ten největší film na světě, kdyby spolu někde hrály,“ psali fanoušci nadšeně. No, uvidíme, jestli se to v budoucnosti nestane realitou.

#RIRIXNYONGO15. Nejlepší model Coachelly ever
Nikdo jiný by v tom takhle dobře nevypadal.

#RIRI716. Shine bright like a diamond
V jednom ze svých nejznámějších songů zpívá, že září jasně jako diamant. Jenže ona to učinila i v reálném životě, když spojila své síly s klenotnickou značkou Chopard, kde má vlastní kolekci.

#RIRI817. Móda se děje OPRAVDU VŠUDE

#RIRI9

18. Nejlepší srdce roku
Lidé na Harvardově univerzitě konečně ukázali svou inteligenci v plné síle, když třicetiletou zpěvačku zvolili za Humanitarian of the Year. Rihanna tvrdě bojovala za práva žen a celosvětové vzdělávání.

19. Legendární placatka na Cenách Grammy
Pamatujete si, jak loni rozzářila červený koberec dokonalým modelem a v sále pak do sebe kopala cosi ze své placatky? Ale jistě, že pamatujete! Sice neproměnila jedinou z osmi nominací, ale Riri se očividně bavila i tak.

20. Kdyby kandidovala, byla by prezidentkou USA
Krátce před volbami v roce 2016 fotografové přistihli Rihannu v mikině, kde je sama zpěvačka v mikině s potiskem Hillary Clinton. Za tenhle bizár by se snad nenašel nikdo, kdo by ji nechtěl hlavou státu, no ne?!

#RIRI1021. Cute pokus Drakea
Kanadský zpěvák, stejně jako mnozí z nás, strávil většinu svého života kompletně zamilován do krásky z Barbadosu. Výsledkem toho bylo opakované veřejné vyznání svého obdivu k Rihanně. Při loňských VMAs ale ukázal i neohrabaný pokus o polibek přímo na pódiu.

22. Hudba prostě nestačí
V roce 2016 dostala cenu za nejlepší boty roku. Této cti se dočkala díky tolik rozšířeným creeperům z kolekce Fenty X Rihanna. Existuje vůbec něco, v čem by tahle královna nebyla nejlepší? Odpověď: Jasně, že ne. Proto je to královna.

#RIRI11

 

23. Požehnání sebe samotné
Tohle legendární vyzobrazení Rihanny bez hlavy můžeme najít v Berlíně. Umělkyně si tak do hlavního města Německa zajela, aby se před ním vyfotila.

#RIRI1224. Wine-glass queen
Rihanna je každou chvíli focena s nějakým alkoholem v ruce. Nejčastěji jím bývá červené víno.

#RIRI1225. Má někdo chuť na pizzu?
Na její šaty z Met Galy v roce 2016 horko těžko někdo zapomněl. Větší pochoutku (tu italskou samozřejmě) asi ještě nikdo nikdy neviděl.

#RIRI1326. Dvoje Cheetos nutnou potřebou
V životě má každý z nás něco, na čem mu záleží. U Riri jsou to kromě jiného křupky Cheetos. A na svých koncertech požaduje vždy dva různé druhy. Proč dva? „Jsem ráda připravená. Nikdy nevíš, jakou náladu budeš mít,“ vysvětlila v show Ellen DeGeneres.

27. Dovolená s opicí
A s vypitým drinkem. Dvojsmysl?

#RIRI1428. Z party s novým přírůstkem
Někdo se vrací domů s kocovinou, někdo… s klecí, podložkou, krmením a psem!

https://twitter.com/RihSnapchat/status/615127085237972992

29. Přežila i nejznámější hororovou (vymyšlenou!!!) vražednou scénu
Rihanna hrála postavu Marion Crane ve dvou epizodách seriálu Batesův motel. Místo toho, aby byla bodnuta ve sprše, tak utekla svému podvádějícímu příteli, kterému vzala 400 tisíc dolarů. Rihanna dokáže prostě vše!

#RIRI15

30. A na závěr její ikonický twerk
Stalo se tak po vítězství v Council of Fashion Designers of America.

Toť vše. Ještě jednou – Happy Birthday, queen Riri! A dělej nám stejně velkou radost jako doposud.

Text: Erik Krajdl