Hennessy oslaví 250. výročí novým koňakem

CELLAR WITH H250 BLEND BARRELS.

Od roku 1795, kdy byla založena, je značka Hennessy synonymem kosmopolitního způsobu života. Již v době, kdy toto slovo ještě neexistovalo, bylo globální pojetí obchodu jedním ze základních úsilí domu Hennessy. Letos uplyne právě 250 let od založení obdivované ikony. U příležitosti výročí chystá značka umělecké turné Hennessy 250 Tour. Zlatým hřebem oslav ale bude především uvedení speciálního blendu – Hennessy 250 Collector Blend. Hennessy navazuje na unikátní koňakovou směs vydanou ke stému a dvoustému výročí. Stejně jako dva předchozí blendy je ceněným originálem.

L

Hennessy 250 Tour – Plnou parou do budoucnosti od roku 1795

Při příležitosti 250. výročí vyráží Hennessy na celosvětové turné. Hlavní inspirací je vlastní historický odkaz. Značka Hennessy se rozhodla vyprávět svůj příběh očima umělců – svědků své doby, tvůrců snů. Turné Hennessy 250 Tour sestavil umělecký kurátor Hervé Mikaeloff ve spolupráci se scénografkou Nathalií Criniẻre a odborníkem na odkaz Hennessy, Raphaelem Gérardem. Zajímavá umělecká forma zobrazuje jedinečné know-how a emblematické objekty, které poznamenaly historii značky Hennessy, očima mezinárodně uznávaných umělců. Najdeme mezi nimi fotografy, filmaře a designéry jako je Xavier Veilhan, Charles Sandison, Pierrick Sorin, Tony Oursler, Anton Corbijn nebo Constance Guisset. Turné navštíví od března do září 2015 5 zemí.

A tak postupně vznikl nový rituál provázející důležitá výročí domu Hennessy – speciální, symbolický blend, jako vzpomínka na poklady z vinic Charente a tajemstvím opředené sklepy.

250 barelů o obsahu 250 litrů

Směs 250 Collector Blend vyzrávala po dobu minimálně 10 let v zrnitých sudech z dubu Limousin, které propůjčují osobitý nádech vanilky a kouře, který však nepřebije vlastní aroma jednotlivých eaux-de-vie. Sudy, jejichž výrobní technika zůstává od 18. století neměnná, byly při příležitosti výročí speciálně dimenzovány na 250 litrů. Eaux-de-vie, které obsahují, zrály v optimálních podmínkách v mírném a vlhkém prostředí archivního sklepa.

H250 ANNIVERSARY BLEND BEAUTYSHOT.

Design láhve je dílem návrhářky Stéphanie Balini. Moderní linie pracují s výraznými, čistými křivkami. Karafa jako by tvořila jediný celek, kterého se čas nikdy nemůže dotknout.

Blend Hennessy 250 Collector bude v prodeji ve vybraných vinotékách, specializovaných obchodech a na www.moet-hennessycz.cz. Cena láhve o objemu 100 cl je 12.000 Kč.