(Highjump video) Mistři cliffdivingu skákali ze tří pražských mostů

HJ

Každoroční letní event Highjump, který znamená mistrovství ČR v cliffdivingu – extrémních skocích do vody ve volné přírodě, letos připadá na 3. a 4. srpna. Protože v Čechách nejsou pro tuzemské skokany úplně ideální podmínky, je vcelku těžké vymyslet lokace pro tréninky. Tři takoví borci se proto rozhodli spustit se dolů rovnou z pražských mostů.

Symbolicky v čase 15:04 (tři hodiny a čtyři minuty odpoledne) skočili naráz z Palackého mostu, Libeňského mostu a mostu Na Výtoni. „Jednalo se o profesionální skokany, kteří se tomuto sportu dlouhodobě věnují a přesto, že je neživí, můžeme je označit za profesionály,“ řekl k akci Martin Zvoníček, člen organizačního týmu Desperados Highjump.

 

Jako každý ročník Desperados Highjump i letos klasicky představí skokany do vody z různých výšek. Soutěžící z celého světa se utkají ve skocích z platformy 12, 16 a od minulého roku také z výšky 20 m nad vodní hladinou.

Podíváte se i na dechberoucí exhibiční skoky z vysokozdvižné plošiny, jež skokany vynese až do výšky 33 m nad vodou. Pak se můžete těšit na skákání ze speciální pětimetrové houpačky, nebo na exhibici ve splashdivingu aneb skoky stylových placáků do vody z výšky větší než 10 metrů.

Highjump letos zažijeme v zatopeném lomu v Hřiměždicích u Příbrami už po devatenácté! „Akce Highjump je pro tuzemskou, ale i mezinárodní skokanskou scénu důležité. Tyto závody vznikly již před devatenácti lety a pro tento sport toho moc znamenají,“ připomněl Martin Zvoníček. A kromě toho na všechny účastníky klasicky čeká bohatý doprovodný program a víkend plný nekončící zábavy. Sledujte Highjump i na Instagramu, ať víte všechny novinky ihned. Je toho fakt hodně, na co se těšit. Takže se vidíme na Highjumpu!!!

Text: Desperados Highjump, Simona Redlipska