(hodinky) BVLGARI Oct Finissimo

main

Minulý rok si značka Bulgari připsala na konto již pátý rekord nejtenčích sportovně luxusních hodinek, když odhalili Octo Finissimo Chronograph GMT.  Nyní se posunuli ještě dál. 

Na začátku LVMH Watch Week v Dubaji dřívěji tento měsíc (jedná se o akci, která tradičně startuje veletrhy hodinek, které pak probíhají celé jaro), představilo Bulgari další krok a to hodinkami Octo Finissimo Satin-Polished Steel.

1

Linie Finissimo je známá právě díky tělu hodinek, které tenké jako papír, lehké jako pírko a přitom neztrácí nic z pocitu pořádných hodinek. Kdyby překrásná a stylová italská žena měla dítě s geniálním švýcarským inženýrem, jejich dítě by bylo jako tyhle hodinky.

Co do designu, leštěná ocel je na omak ještě hladší, než jejich předchůdci. Evokuje elegantnějších verzi sportovních hodinek ze 70. let, ale s možností plynule přejít od sportovního outfitu k večernímu obleku. Díky výměně korunky na šroubovací také zvyšuje odolnost vůči vodě z relativně dobrých 30 metrů až na obdivuhodných 100 metrů.

2

Ciferník je černě lakovaný a jediné, co narušuje jinak precizní symetrii je odchýlená vteřinovka. Nicméně není to na škodu.

Foto: Bvlgari.