(hodinky) Ikonické značky opouští Baselworld a vznikne nový festival hodinek

baselworld 2019; impression; hall 1.0; rolex; booth

Všechno se v posledních týdnech a měsících mění. Vuitton šije roušky, značky které nikdy nedělali slevy teď dělají slevy a novinek je mnohem víc. Jednou z nich je i včerejší avízo o odchodu nejdůležitějších hodinářských značek  z největší výstavy hodinek Baselworld v roce 2021. Basilejská výstava je určena výrobcům hodin a hodinek, šperků, distributorům drahých kamenů, speciálních potřeb, nářadí a strojů pro hodináře a šperkaře.

Poté, co se výstavy Baselworld od roku 2019 neúčastní skupina Swatch Group a co odešla i manufaktura Breitling, odchází i další pětice silných hráčů. Klíčových značek, jejichž jména byla s touto výstavou spojena desítky let.

Outside View

Dalšího ročníku se nebudou účastnit Rolex, Patek Philippe, Tudor, Chopard a Chanel. Místo toho budou pořádat vlastní výstavu (zatím není zvolen název), která bude probíhat v Ženevě ve stejnou dobu jako plánovaný hodinářský veletrh Watches & Wonders (dříve SIHH).

Situaci předcházelo zrušení letošního ročníku, ten měl proběhnout koncem měsíce dubna a začátkem května. Následovalo posunutí výstavy Baselworld na konec ledna 2021. Vše se dělo za podmínek, které však nejsou vyhovující pro vystavovatele.

V jednom termínu se ve švýcarské metropoli sejdou takoví velikáni, jako jsou Rolex, Patek Philippe, A. Lange & Söhne, Vacheron Constantin, Jaeger-LeCoultre, Cartier a další. Richemont Group, spolupořádající tradiční ženevskou výstavu, však nebude mít konkurenci. Naopak prestiž celého hodinářského dění se v této švýcarské metropoli mnohonásobně zvýší. A jestli je něco fascinující představa tak je to ještě vyšší prestiž Ženevy a hodinek.