(hodinky) Praha bude hostit další ročník festivalu Salon Exceptional Watches

Salon Exceptional Watches_SEW_2019_3[5]

Už na podzim se mohou milovníci hodinářského umění těšit na 7. ročník veletrhu výjimečných hodinek Salon Exceptional Watches, který se bude konat již podruhé v reprezentativních prostorách paláce Žofín, a to ve dnech 16. a 17. října. Minulého ročníku se zúčastnilo 44 vystavovatelů a  více než 3 000 návštěvníků. Letošní ročník se stejně jako předchozí pyšní světoznámými značkami vysokého hodinářství, ale i nezávislými tuzemskými značkami a zajímavými menšími manufakturami. 

Salon Exceptional Watches_SEW_2019_1[5]

Z důvodů vládních opatření jednotlivých států kvůli pandemii Covid-19 byly v tomto roce zrušeny švýcarské stálice v oblasti výstavnictví, takže Salon Exceptional Watches bude o to exkluzivnější v tom, co mohou návštěvníci vidět a vystavovatelé naživo prezentovat. Zatímco celý koncept legendárního basilejského veletrhu šperků a hodinek BaselWorld byl zrušen úplně, konkurenční Salon International de la Haute Horlogerie se konal pouze virtuálně, a to pod novým názvem Watches & Wonders. A tak jedinou akcí, která proběhla, byla mnichovská Inhorgenta, ta však byla tradičně zaměřena hlavně na klenotnický segment a  hodinařina zde byla pouze přidruženou exhibicí.

Salon Exceptional Watches_SEW_2019[5]

Pozornost opět přiláká několik desítek hodinářských značek z řady zemí Evropy a samozřejmě nebudou chybět ani tuzemští producenti.

Salon Exceptional Watches_SEW_2019_2[5]

Součástí nadcházejícího ročníku hodinářské výstavy SEW tradičně bude slavnostní večer s možností exkluzivních privátních prezentací koncovým zákazníkům. Cílem akce je nejen podpořit výrobce a prodejce, ale též formou besed, přednášek a prezentací zvýšit celkové povědomí o mechanických hodinkách a kráse řemesla mistrů hodinářů, kteří každým rokem ohromují perfektními produkty skrývajícími v sobě nezaměnitelný hodinářský um a vysokou řemeslnou dovednost. Vstupenky jsou již v předprodeji prostřednictvím goout.net. Více informací o programu a prodeji vstupenek je k dispozici na www.sewpraha.cz