(hudba) Nejstylovější sluchátka, do kterých investovat

main

Od té doby, co se přenosné přehrávače hudby přestěhovaly téměř výhradně do mobilních telefonů, které má prakticky každý, zcela se změnil i trh s hudebními sluchátky. Zatímco před nějakými 15 lety kraloval českým ulicím téměř výhradně skládací model americké značky Koss, dnes si můžete vybírat z pestré nabídky celé řady výrobců, kteří pochopili, že design je stejně důležitý, jako hudba. 

Pryma Carbo Marsala
Pryma Carbo Marsala – pásek z pravé kůže a samotná sluchátka ručně vyrobená z kvalitního hliníku. Jsou neuvěřitelně lehká, ale nijak to neovlivňuje jejich zvuk.
Audeze LCD-XC
Audeze LCD-XC – Leštěné africké dřevo a jehněčí kůže (pro vegany je dostupní i verze z umělé kůže) a mají jednu z nejlepších noise cancelling technologií vůbec. Bez hudby s nimi můžete pilotovat stíhačku a neuslyšíte nic.
Bang_Olufsen_12 990 Kč
Bang & Olufsen. Elegantní klasika, která bude na vždy dobře vypadat, zvukem oslní a nejsou na úplně předražené lince.
Meze 99
Meze 99. Sluchátka jsou z ořechového dřeva a každý kus je unikátní. Nabízí přirozený a čistý zvuk, ovšem spíše designový doplněk. Dostupné zde. 
ABYSS DIANA ARCTIC WHITE_89 990 Kč_1
Abyss Diana Arctic White. Seženete je v Showroomu Voix, ale tady se jedná o skutečnou investici. Za cenu asi 90 tisíc si ale zajistíte zvuk nejblíže živé hudbě v koncertní síni, který lze zažít.
Marshall
Marshall. Co si budeme povídat,, co do zvuku, výdrže baterky a ikonického looku, Marshally jsou na vysoké úrovni.
Marshall Mode
Marshall Mode – lehčí verze, která ale funguje úplně stejně. Když si je dáte do uší, fungují jako špunty a neslyšíte nic, co si lidi kolem říkají. A když si pak pustíte hudbu, nic jiného vás neruší.
Beats by Dr. Dre
Beats by Dr. Dre. Tahle konkrétní verze byla kolaborace s Alexanderem Wangem, ale v podstatě jakékoliv Beats mají designový look a relativně dobrý zvuk. Beats by Dr. Dre jsou pro hudbu to, co Supreme pro módu.

Foto: Archivy značek. Text: Václav Mensa.