(hudba) The Chainsmokers v Praze? O level vejš před ostatními DJ‘s

20180212_010041-01

Throwback do… včerejšího dne! Právě v neděli večer totiž v pražské Tipsport areně vůbec poprvé jako headlineři vystoupili The Chainsmokers, aktuálně jedna z nejrespektovanějších dýdžejských dvojic. Přivezli s sebou poslední album i fenomenální show a (téměř) všechny utvrdili v tom, že jsou za světovou špičku považováni právem.

Ještě před zlatým hřebem se pultu pro diskžokeje ujala drumbassová dvojice Sigma. Britští předskokani vsadili zejména na remixy nejznámějších světových hitů. Když ale ke konci zazněly jejich vlastní pecky jako Higher nebo Nobody to Love, rozezpívali celou halu a slušně tak zahřáli fanoušky na očekávanou podívanou.

Hlavní chod večera přišel s devátou hodinou. Všechno začalo skvělé intro, po kterém se duo Alex Pall a Andrew Taggart objevilo na scéně a rozparádilo nabouchaný holešovický stadion. The Chainsmokers po celou dobu střídali vlastní tvorbu s předělávkami singlů z minulých let. Ne všichni kvůli tomu odcházeli z koncertu spokojeni na sto procent.

Na internetu se po party začalo objevovat pár komentářů typu: „Co to mělo znamenat? Proč hráli Calvina Harrise s Rihannou?“ Haló, lidi. Mám tady pro vás vzkaz – vzpamatujte se! Vždyť to jsou dýdžejové. Co jste jako čekali? Že vám přijedou zazpívat Closer a Paris, jediné hity, co znáte a tím to celé skončí? To jste si mohli pustit doma na YouTubku.

Naopak byste je měli cenit za to, jakou show dotáhli do Česka. Nejenže předvedli remixy top světových songů jako správní DJ‘s, ale zároveň dělají vlastní tvorbu a na koncertě se snažili působit i jako kapela. Nevybavuji si moc diskžokejů, kteří se snaží i zpívat, hrát na kytaru, ať už akustickou nebo elektrickou, klávesy, piano…

The Chainsmokers nepřijeli jen jako pouštěči. Tahle „skupina“ přivezla své album Memories…Do Not Open, ze kterého Taggart skladby poctivě odzpíval. Myslím si, že tihle Amíci díky tomu posunuli tvorbu DJ’s někam dál a já jim děkuji za to, že si vybrali Prahu jako jednu ze zastávek svého evropského turné.

Btw úvodní fotka je má vlastní, na další se můžete kouknout na mém instagramu @erikkrajdl.

Text: Erik Krajdl