(hudba) Viděli jste někdy lepší klip? Kendrick Lamar představil totální must-watch

kendrick-lamar-all-the-stars-video-1517940404 (1)

Okamžitě přestaňte s tím, co právě děláte a pozorně se nejenom zaposlouchejte, ale i zadívejte! Kendrick Lamar totiž vydal videoklip k prvnímu singlu z alba Black Panther, který nese název All The Stars. A nejenže je tahle pecka naprosto chytlavá, ale je možné, že jste ještě nikdy nic lepšího neviděli.

Pětinásobný vítěz letošních Cen Grammy připravil soundtrack k očekávanému marvelovskému filmu Black Panther. Sám Lamar nazpíval pět písniček včetně kolaborace s The Weekndem, o zbytek se postarali jeho přátelé. Song All The Stars byl vůbec první, který se ze stejnojmenného alba dostal do světa. Teď k němu navíc vyšel i videoklip.

V krátkém filmu Lamar stylově oslavuje černošskou kulturu, kterou spojuje s chystaným snímkem (když jde obklopen několika černými pantery). Všechno začíná a končí galaxií hvězd ve tvaru Afriky, v níž SZA po celou dobu tančí. Díky tomu máte pocit, že jste za necelé čtyři minuty navštívili všechny kouty třetího největšího kontinentu světa.

Neuvěřitelnou vizualizaci klipu a režii si vzali na starost Dave Meyers a the little homies, kteří mají na svědomí všechna Lamarova videa z veleúspěšné desky DAMN. Jejich rukopis je i v nejnovějším díle jasně znát a není divu, že se jich třicetiletý rapper drží zuby nehty. Tohle prostě chcete vidět.

Soundtrack ke snímku Black Panther míří na trhy již zítra, na samotný film se můžete těšit v kinech od 15. února 2018. Už teď ale můžu říct, že tahle kolaborace včetně videoklipu má ode mě „all the stars.“

Text: Erik Krajdl, ig: @erikkrajdl