(icons) Nejstylovější muži za posledních sto let

Michael Caine

Co dělá styl? Schopnost vyzařovat sebevědomí, individualitu a jednoduše dělat si to, co chcete. Co dělá stylového muže? Více než pouze oblečení a věci, kterými se obklopuje, stylového muže dělá svůdnost, jenž nemusí znamenat sexualitu. Dělá ho sebevědomí a určitá dávka inteligence. 

Níže zmínění muži mají všichni společné jedno. Jejich styl nevychází jen z toho, že mají dobré oblečení. Mají za sebou dílo – ať už v malířství, literatuře, filmu nebo hudbě. A to je součást jejich nadpozemského a věčného stylu.

Současná společnost, posedlá slávou bez toho, aniž by člověk něco musel fyzicky umět nebo dělat, je přesný opak toho, s čím pracovali styloví muži dříve. Oni museli mít určitý merit, než se o nich začalo uvažovat jako o stylových mužích.

Belmondo
Jean Paul Belmondo. Jen se na něj podívejte. Kdyby se takhle jednoduše a přitom geniálně oblékal každý, na světě by bylo lépe.
David Bowie
David Bowie.
David Hockney
David Hockney. Legendární malíř, který nejenže tvořil ikonická díla, ale podle nich se dnes pojmenovávají filmy, knihy, songy od zpěváků a mnoho dalšího. Skutečný dosah stylu totiž je, když po vašem obraze pojmenují film s Tildou Swinton.
Karl Lagerfeld
Karl Lagerfeld. Od útlého věku tvožil styl pro ostatní a stále mu zbývalo dost kreativity, aby si vytvořil ten svůj, jedinečný a nezaměnitelný. A to vyústilo v takovou ikonu, že ho poznáte jen podle siluety.
Duke of Windsor
Vévoda z Windsoru se možná vzdal britského trůnu kvůli rozvedené Američance, ale Britové se ho naučili milovat, protože díky jeho kroku mají na trůnu Alžbětu. Co se týče jeho stylu, byl tak flamboyant, jak to jen jde. Kdo jiný může říct, že si sám navrhoval šperky, které mu potom vyráběl Cartier?
Kennedy Brothers
Kennedy Brothers. Zlatí chlapci, kteří měli díky svému jménu vše. Nicméně, právě jejich svůdnost, přesvědčivost a šarm je zařazují mezi ostatní.
Malcolm X
Malcolm X.
Marcello Mastroianni
Marcello Mastroianni. Mistr filmu a především Ital. Italský mistr italského filmu. Spojení italské krásy, chápání stylu a také osobního šarmu.
Michael Caine
Michael Caine. Jeho přízvuk a precizní výběr rolí vyústil v to, že je považován za jednu z Meryl mužského filmu. To, že chápe dobrý oblek a jeho význam je pouze bod navíc.
Morgan Freeman
Morgan Freeman.
Paul Newman
Paul Newman. Opět, krom toho, že učinil svetry s véčkovým výstřihem populární, byl neuvěřitelně šarmantní.
Samuel Beckett
Samuel Beckett. Spisovatel a vrcholný intektuál, bez toho, aby byl předstírající idiot. Síla Beckettova stylu byla v tom, že intelekt září mnohem víc, než nová věc od Vuittona.
Sean Connery
Sean Connery. Nejznámější Bond neměl styl jen díky tomu, že se oblékal do skvělých obleků a dokázal svést evidentně kohokoliv. Jeho hrad ve Skotsku a přízvuk dělá taky svoje.
Steve McQueen
Steve McQueen.
Tom Brady
Tom Brady. Co tak více dodat. Umí se precizně oblékat a miluje ho Giselle. Evidentně musí dělat všechno správně.
Willem de Kooning
Willem de Kooning. Stylem byl podobně jako Pollock, ale údajně měl takový ten tichý, nenápadný a tajemný šarm.
Yves Saint Laurent
Yves Saint Laurent – nosil velké brýle dávno předtím, než to bylo cool a i v současné době inspiruje svým vlastním style víceméně každou kolekci Zara.

Foto: Tumblr. Text: Václav Mensa.