Jediný kufr, který musíte mít!

RIMOWA 80.VÝROČÍ[1]

 

V roce 1930 vypukl v továrně RIMOWA velký požár. Jediný materiál, který zůstal nedotčen, byl lehký stříbrnošedý ohnivzdorný kov. V roce 1937 započala společnost s dlouhou tradicí revoluci v cestování, když začala vyrábět lehká zavazadla vyrobená z hliníku. Hliníkový kufr obstál ve zkoušce časem a nejen to, dokonce se stal vlajkovou lodí značky RIMOWA. S rokem 1950, kdy byla představena nová řada hliníkových kufrů s nezaměnitelnou drážkovanou strukturou, se design zavazadel RIMOWA dostal do povědomí a stal se ztělesněním exkluzivní cestovatelské kultury. Další inovace následovala v roce 1976 s vývojem prvních voděodolných kufrů pro fotoaparáty, které chránily křehké vybavení před vodou a vlhkostí. V roce 2017 pak byla uvedena nová generace drážkování u kolekce Topas jako další mezník pro ikonický hliníkový kufr RIMOWA.

80 let designovou ikonou

RIMOWA zůstává věrná svému dědictví a ponechává klíčový koncept hliníkových kufrů nezměněný. Během výroby je na hliníkovém těle – z vysoce odolného materiálu kombinujícího elegantní design a pevnost – velmi pečlivým řemeslným zpracováním z hladkého povrchu vytvořeno závěrečné lesklé drážkování. Na výrobu nového kufru je zapotřebí 205 jednotlivých komponentů a více než 90 pracovních úkonů. Přesně za 117 minut je jeden klasický kufr Topas hotový a připravený opustit továrnu v Kolíně nad Rýnem. Každý škrábanec, promáčknutí či samolepka, který kufr během cestovatelského života se svým majitelem získá, je připomínkou jejich společné historie.

80 let: Výročí

Na inovacích originálního hliníkového kufru se nepřetržitě pracuje již od roku 1937. Během let byly velikost, interiér, rohy, rukojeti i kolečka neustále vylepšovány a upravovány v závislosti na potřebách zákazníků. V rámci připomenutí 80. výročí hliníkových zavazadel RIMOWA představují přátelé značky své vlastní hlinkové kufry a zvou nás do svého osobního cestovatelského života. Módní návrhář Karl Lagerfeld odhaluje svůj kufr na vlastnoručně nafocené fotografii. I další osobnosti jako oceněný režisér David Fincher, šéfredaktorka Carine Roitfeld, umělkyně Anne Imhof, designér Virgil Abloh, podnikatelka Martha Stewart, ikonický šéf Massimo Bottura, kurátor Hans Ulrich Obrist, designový skupina AMBUSH, architektka Annabelle Selldorf a DJ a designér Nigo, ti všichni se představí s jejich vlastním příběhem. O skvělé uvedení kufrů na scénu se postaral fotograf Frank Hülsbömer, jehož fotografie budou prezentovány na sociálních sítích RIMOWA. Zajímavé výpovědi vlastníků kufrů také vysvětlí, jak cestování ovlivnilo jejich charakter a formovalo jejich identitu. Emotivní vyvrcholení této události pak bude promítnutí krátkého filmu režiséra Dana Tobina Smithe, ve kterém mapuje hliníkový materiál ve všech výrobních stádiích v hlavním sídle v Kolíně nad Rýnem.

80 let: Výroční samolepka

Pro fanoušky a přátele značky budou koncem roku ve vybraných buticích RIMOWA k dostání v limitované edici sběratelské výroční samolepky.

4 hliníkové kufry RIMOWA reprezentují milníky posledních 80 let:

  • Skříňové zavazadlo bylo jedním z prvních kufrů vyrobených z hliníku. Vzor na povrchu připomínající úder kladiva byl v té době typický.
  • Malé kufry s nezaměnitelným vroubkovaným designem byly v polovině 20. století symbolem pro stylové cestovatele a kosmopolity.
  • Kufry na fotoaparáty představují další z inovací společnosti RIMOWA a jsou dodnes pod názvem Tropicana vyráběny v Kolíně nad Rýnem.
  • Topas 2017 je moderní kabinové zavazadlo vyrobené z hliníku s vysoce kvalitním systémem koleček Multiwheel® a s vysouvací teleskopickou rukojetí bez přednastavených poloh aretace pro snadnou manipulaci.