Jako Americký gigolo

1980 --- Actor Richard Gere in the movie American Gigolo. --- Image by © CinemaPhoto/Corbis

Béžový není jen trenčkot. A béžový kabát tady byl mnohem dřív, než se objevil v kolekci Maison Martin Margiela pro H&M. Nosil ho už třeba Richard Gere v Americkém gigolovi v roce 1980, vzpomínáte? Jenže zatímco Richard nosil skutečný plášť, dnešní kabáty jsou mnohem více vypasované, kratší, mají užší klopy a celkově působí střídmějším dojmem.

H&M, 2 999 Kč

hm

Burberry, 43 200 Kč

burberry

Kabát v barvě velbloudí kůže, stejně jako třeba bílá košile, má v sobě jistou noblesu. Pokud ho vezmete k vyštíhleným, formálním kalhotám budete působit jako světák, který pospíchá na jednání s investory, a odpoledne se vrací do Londýna. V kombinaci s pruhovaným oblekem dostane skutečně Wall Street look. S džínami si naopak říkáte o pověst mladého rebela. Přidejte mikinu a bude vás obdivovat i Kanye West, hanh!

Zara, 2599 Kč

zara

Kingsman, 49 990 Kč

kingsman

Béžová je zcela jasně přírodní barva. Proto si vždy bude rozumět s dalšími naturálními odstíny jako hnědá, modrá, červená nebo šedá. Pokud vás nudí nosit k šedému obleku černý kabát, zvolte právě béžový. Bude to skvělé módní osvěžení temných zimních měsíců.

Marks and Spencer, info o ceně v obchodě

ms

Béžový kabát docela jasně volá po šále. Kostky, hrubé pleteniny, výrazné barvy. Vše je dovoleno. Včetně roláku. Poslední dobou se značky vyžívají ve zvířecích motivech. Kdo by se nepousmál na svetrem s buldočkem od značky Gant. Třeba italské Cornelliani přišlo se slonem.

Saint Laurent, 75 500 Kč

ysl

Pokud chcete béžový kabát kombinovat s džínami, inspirujte se severem. Úzké temné modré džíny a vysoké šněrovací boty, případně bílé tenisky. Je to minimalistické, trendové, nadčasové.

COS, € 190

cos