Jan Černý SS18 – Fasten your seatbelts!

jan_cerny_SS18_collage

Mladý návrhář Jan Černý, student UTB ve Zlíně je stálicí pražských fashionweeků. Jeho práce je dobře rozpoznatelná – často se v ní setkáváme s dekonstruovanými ikonickými kusy pánského šatníku.

Jan Černý nás svou přehlídkou kolekce pro jaro/léto 2018 uvedl do hektické letištní haly. Modelové jdou v rychlém rytmu a ani se neobtěžují zastavit před fotografy – není přece čas. Na mikinách a visačkách mají potisky, inspirované nálepkami, kterými na letišti označí váš kufr. Pletený svetr má místo límce vsazený typický cestovní polštářek pod hlavu. Uniformní košile a šortky ve stejné barvě jsou odkazem na piloty a personál letadla, výrazný růžový overal zas evokuje pracovní oblek leteckého mechanika. Trička jsou potištěná seznamem nezbytností každého neceséru – shaving cream, toothpaste, mouthwash, perfume, cologne, gel,… nezapomněli jste něco?

V kolekci se objevuje denim v mnoha podobách – od zajímavě podaných džísek přes šortky a vesty až po třpytivý overal. Vidíme i košile s légou, která připomíná kravatu, trenčkot, mikiny s oversized rukávy i pleteninu. Dokonce v nové kolekci najdeme i koženou motorkářskou bundu, za kterou by se nemusel stydět ani Demna Gvasalia. Jan Černý zkrátka velmi dobře ovládá trendy současného streetwearu a přitom si zachovává osobitost.

This slideshow requires JavaScript.


Text: Štěpán Molitor

Foto: Archiv MBPFW