Jídlo od Gucciho? Žádný problém

stolovani

V italské Florencii započal známý a poslední dobou krapet ‚přehajpovaný‘ butik Gucci svůj experiment. Jedná se o honosnou restauraci Gucci Garden. Najíte se tam jistě báječně, a to především díky michelinskému kuchaři.

Gastroporno v podání šéfkuchaře Massima Bottury si vychutná až padesát hostů. Taková je kapacita prostoru restaurace, která k sobě také váže prostor malého kina a butiku (vintage). Další faktor, který skvěle doplní váš zdejší gastronomický zážitek je fakt, že Gucci Garden přímo sousedí s nejznámějším náměstím ve Florencii – Piazza della Signoria.

Příjemné překvapení vás mimo jiné čeká i na účtence. Gucci Garden rozhodně nemá za cíl mít ceny přepálené stejně jako u leckterého oblečení, které prodává v buticích. Najíte se za 20 až 30 eur. „Restaurace má především připomínat, že Florencie vždy byla a pořád je místem kulturní přeměny. Především tomu tak bylo v období renesance,“ říká Bottura.

Kromě novinky, se kterou právě přišel luxusní brand Gucci, ještě švýcarský výrobce hodinek IWC otevřel začátkem tohoto roku bar v Ženevě, kde si můžete vychutnat nejlepší whiskey. Tenhle rok začíná dost dobře, no ne?

Text: Simona Hynková