(knihy) Co si přečíst během karantény

Idiots

Ať už pracujete z domu, nebo musíte docházet do práce každý den, pravdou zůstává, že současná situace nedovoluje mnoho dalšího využití času a i cesta na nákup je dobrodružství. Máte dvě možnosti. Buď ležet před televizí a nechat mozek zakrňovat, nebo i tento čas využít ke zlepšování sebe sama. 

Věta „začnu číst knížky“ je asi stejně častá, jako „v pondělí začnu chodit do fitka“ nebo „přestanu pít“. A vždycky si najdeme výmluvu proč to či ono neudělat. Ale hádejte co – z těch tří příkladů, jen jeden nemůžete dělat. Takže si nalijte sklenku, otevřete knihu a jakmile karanténa skončí, můžete se těšit z vědomí, že jste neproflákali měsíc jen ležením.

The joy of work
Bruce Dailsey – The joy of work. I když děláte to, co vás baví, práce se časem může stát pouze prostředkem pro vydělání peněz. V téhle knize je třicet „lekcí“, jak se dostat zpět k nadšení z práce. 
Michelle Obama
Michelle Obama – Becoming. Není to jen další politický memoár. A není to ani óda na Baracka. Nemusíte s ní souhlasit ani ji nemusíte mít rádi, ale pravdou je, že Michelle byla úspěšný právník, matka a našla si vlastní hlas i vedle výraznějšího manžela. Becoming je o tom, jak se stát nejlepší verzí sebe sama (doplněná o historky z jejího života). 
Yuval Noah Harari
Yuval Noah Harari – Homo Deus. Napsal trilogii – Sapiens (stručné dějiny lidstva), Homo Deus (stručné dějiny zítřka) a 21. lekcí (pro 21. století). V Sapiens se dozvíte věci o naší minulosti, které jste asi nevěděli. V Homo Deus (v latině něco jako člověk božský) zase to, co nás asi čeká s předpovědí kruté síly. 21. lekcí je na hraně toho, co bychom možná měli dělat.
Do
Robert Poynton – Do / Improvise. Lekce  a informace jak se naučit lépe zvládat všechny úkoly – ať už pracovní, tak i osobní. 
How to simplify your life
Madeleine Olivia – Minimal. Máme úplně všechno – spousty věcí, peněz, majetku. Možnosti cestovat, utrácet a užívat si. A stejně teď sedíme stejně doma. Pokud vás minula revoluce minimalismu, možná je čas zkusit po krůčcích začít. Nemusíte nosit jedno triko a můžete si nechat Lambo i Porsche. Ale určitě najdete v životě něco, s čím se můžete rozloučit. Třeba tchýně. 
Idiots
Thomas Erikson – Surrounded by Idiots. Ovlivňovat nebo manipulovat s lidmi není správné, více méně. Ale naučit se rozpoznat, co jsou lidi kolem vás zač, to ničemu neškodí. Kniha přináší velice přehledný rozpis a tipy k rozpoznání osobností, se kterými se nejčastěji setkáváme. 

9 knih stačí. Snad to delší nebude, ale poprvé v životě máme možnost zachránit lidstvo tím, že budeme sedět doma na zadku a nic nedělat, pojďme si to nezkazit.

Foto: Book Therapy