(knowledge) Kolik kusů prádla opravdu potřebujete?

hlavni

Nedávno jsem s kamarádem došla v debatě až do bodu, kdy jsme probírali, kolik kusů trenek a ponožek by měl chlap vlastnit, aby to bylo dostačující. V této žhavé konverzaci, jež nebrala konce, jsme se nakonec dobrali k úctyhodnému výsledku.

Realita je většinou taková, že zásuvky určené k ukládání spodního prádla v pánských bytech doslova praskají ve švech, a v prádelním koši to vypadá dost podobně (netvrdím, že u leckterých dam je to stejné).

Takže tisíc kusů prádla a ve finále žádný pořádný – tak zní konečný verdikt s trochou, ale opravdu jen trochou nadsázky. Ať už pánové nosíte volné trenýrky, raději se vměstnáte do boxerek či dokonce do slipů, početní pravidla jsou pro všechny z vás v tomto ohledu stejná. Obnáší také malý bonus, a to že se už konečně naučíte pravidelně prát. Snad.

Osmery trencle, zn. akorát

Pravidlo, které platilo kdysi, když si nemohli lidé dovolit zběsile nakupovat všechno, má něco do sebe. Osm kusů – tedy dost málo oproti přecpanému šuplíku – značí jedny trenýrky na každý den v týdnu, plus jedny navíc pro všechny případy (pozor! nepočítá se s tím, že se po…).

Ponožky everywhere? Ne!

Ano, u ponožek si můžeme všichni trochu ulítnout, obzvlášť potom pokud jsme zatížení na takzvané veselé ponožky, a pokud už nejde pouze o praktičnost, ale styl – tomu se meze nekladou. Tlustý a funkční ponožky do lyžáků prosím pěkně nepočítejte vůbec, to už je zase úplně jiná kapitola… Všichni bez výjimky ale asi známe situaci ‚z extrému do extrému‘, kdy máme takový nedostatek fuseklí, že jich musíme nakoupit takové množství, až to není hezké. Takže osm. Osm!

Text: Simona Hynková