(knowledge) Nemáte sex? I tak můžete přijít k úrazu

sex

Rozhodně nepředpokládáme, že některý z ryzích gentlemanů, jenž čtete tyto řádky, neprovozujete sex. Pokud ano, tak asi víte, že byste se měli dostatečně chránit a my věříme, že tak činíte. Jenomže všechno má svá ale – takže i když sex nemáte, nebo se zodpovědně chráníte, můžete „přijít k úrazu“.

Líbačka, na kterou jen tak nezapomeneš

Sliny jsou zrádná tělní tekutina. Možná, že víc než kterákoliv jiná. Jenom z obyčejného líbání, třebaže i příjemného a hezkého, na vás může protějšek přenést chorobu, jako je třeba herpes. Bacha na to, to není nic, co potřebujete!

U pusy ještě zůstaneme…

Spousta lidí má pocit, že orální sex není, co se týče přenášení pohlavních chorob, nebezpečný, protože přece nejde o přímý kontakt genitálií… No, pánové, co na to říct – JE! A taky proto by se i ten měl dělat s ochranou, ať už si o tom myslíme cokoliv. Ošklivá pravda ale je, že co se týká nemocí, kondom ochrání jenom pokrytou část penisu a okolí je nahrané… Au.

Zrádný jídlo

Hodně málo známý způsob, jak přijít k sexuálně přenosným nemocem jako slepý k houslím, je jíst kontaminované jídlo. Ať už svojí potravu koupíte na farmářským trhu, nebo v supermarketu, vždy dejte velký pozor na očištění. Není to nic přehnaného, nikdy nevíte, komu před vámi jídlo prošlo pod rukama. Samozřejmě se nebavíme o pytlíku čipsů…

Sdílej instastories, ne ručník!

Přestože se do ručníku utíráme většinou po sprše nebo koupeli, takže čistí, jde o velmi intimní záležitost, kterou nemusíme s nikým sdílet. Ručníků snad máme doma každý dost, ne?

Řešení expertky – sexuoložky Heidi Gee

„Tyto nemoci se často zaléčí antibiotiky nebo jinými pilulkami. Jenomže to snad nikomu nestojí za ty starosti a hlavně pocit, že ‚už jste nějakou tu hnusnou chorobu měli‘,“ tvrdí Gee. „Dělejte to bezpečně, a přitom s radostí!“

Text: Simona Redlipska

Zdroj: dmarge.com