(knowledge) Nepodceňuj líbání, může změnit tvůj život!

1438672096066_TheNotebook

Tvoje líbací schopnosti ve skutečnosti můžou buď podpořit tvůj vztah, anebo ho taky poslat k šípku. To je dnes dokonce vědecky dokázáno, takže bacha na to!

Je dost variant, které popisují opravdu špatné techniky líbání. V angličtině jedna nese název „sloppy puppy dog tongue,“ což si snad všichni dokážeme představit, i když nechceme. Někdo taky popisuje takzvaný „pokey lizard tongue“ – tak to prosím pěkně také ne. Stejně tak má asi něco do sebe fakt, že při líbání většinou zavíráme oči. Když je jeden z páru totiž z nenadání otevře, poslední co by chtěl vidět je, jak na něj upřeně brejlíte. To je spíš hororová věc, nežli vášnivá či romantická…

Podle time.com dokonce 59 % mužů a 66 % žen někdy ukončilo vztah jenom proto, že líbání zkrátka za nic nestálo, a situace se ani časem nijak nelepšila. Jak taky? Jediná možnost je mluvit o tom, načež se většinou druhý urazí. Pak taky můžete svádět jazykový boj se svým partnerem nebo partnerkou, ale to asi nikam nevede. Spíš to určitě nikam nevede. Got it? Tudíž správná možnost je za C – totiž nestranně si to přečíst v nějakém médiu a začít se nad sebou zamýšlet (můžeš to zkusit).

Co si budeme povídat, lidi si spíš dlooouho pamatují svůj první polibek, než třeba první sex. Jakkoli to zní zvláštně, je to tak. Dá se tak říct, že tedy líbání, a ne sex, je metlou lidstva. Deset let vedená psychologická studie z osmdesátých let z Německa potvrdila, že muži, kteří políbí svou drahou polovičku před tím, než odejdou do zaměstnání, žijí o 5 let déle, vydělávají o 30 % více peněz a mají mnohem menší pravděpodobnost, že se jim přihodí dopravní nehoda. Přišli na to vědci! Nevíme jak, ale rozhodně je to dobrá motivace k tomu zlepšit líbací praktiky. A to nejlépe provedete tak, že budete líbat, líbat a líbat! Common.

Text: Simona Redlipska