(komiks) Hokejoví Hrdinové podruhé

jagr4

Úspěšná publikace Hrdinové, kterou před dvěma roky vydalo nakladatelství Yinachi, má pokračování. Výpravná kniha na několika stovkách stran vypráví zásadní okamžiky spojené s historií nejúspěšnějšího českého sportu ledního hokeje. Vše zábavnou formou, a to prostřednictvím komiksu autora Vojtěcha Šedy, či textu Ondřeje Fuczika, držitele ceny Magnesia Litera. Kniha je právě teď na pultech knihkupectví a za nás splňuje všechny parametry cool vánočního dárku.

 

jagr2 ltc

Celou knihou provází čtenáře dva imaginární kamarádi, kteří ve svém dětství najdou na půdě kufr plný hokejové výzbroje po jejich dědečkovi. Chronologicky s dějem knihy stárnou a prožívají úspěchy i pády svých hrdinů mezi mantinely. Po útrapách během sovětské okupace v roce 1968 emigrují do Kanady, kde stále sledují boje našich hokejistů především s tehdejší rudou mašinou, reprezentanty Sovětského svazu. Kniha představuje první československé hokejisty v NHL, skryté hrdiny ale i současné hvězdy typu Jágr, Voráček nebo Pastrňák.

ltcdouble

Kdo byla naše první hokejová hvězda? Který český hokejista vyhrál tenisový Wimbledon? Proč skončili mistři světa z roku 1947 ve vězení? Kteří hráči si na protest proti sovětské okupaci zalepili rudé hvězdy na dresu? Kdo byl první český hráč v NHL? A trenér? Kolik našich hráčů muselo emigrovat do zahraničí? Který český hokejista byl spoluhráčem Wayna Gretzkyho a  jak se jmenoval útočník, který kouřil cigarety mezi třetinami svých zápasů za Vancouver?

Odbornými poradci autorů jsou hokejoví experti Robert Záruba a legendární brankář Jiří Holeček.