Kufry vyšší třídy

VP_AVENTADOR68049-F-C

Oblek není jedinou věcí, kterou si můžeme objednat na míru. Oceněný výrobce kufrů Prochazka Carbon Luggage se zaměřuje na zakázkovou výrobu cestovních kufrů na míru (třeba do sportovních vozů značky Lamborghini), golfových bagů, kufrů pro fotografy nebo kufrů na míru prostorům (křídla letadel), kde se klade důraz na minimální hmotnost zavazadla. 

Design špičkového zavazadla Prochazka připomíná nejen Lamborghini, ale jako by odkazoval i ke slavné době českého kubismu.

Filozofie značky navazuje na rodinnou firmu Vladimíra Procházky, založenou v roce 1930 v Brně, která se zabývala především velkoobchodem s papírenským a ručně vyráběným koženým zbožím (aktovkami, fotoalby, pouzdry na pera apod.). Tehdejší obchody a kanceláře sídlily v České ulici v Brně ve funkcionalistickém prostoru paláce Convalaria architekta Oskara Pořísky. Dnes má firma v Brně výrobní oddělení, odběr a obchodní oddělení sídlí v Londýně (se zastoupením v Emirátech). Majitel a pravnuk zakladatele Šimon Knotek ctí tradici první republiky v kladení velkého důrazu na preciznost výroby a klientský servis. To vše doplňuje unikátní design a technologie nového tisíciletí.

Kufr, kvůli kterému budete chtít sporťák!

Výrobce PCL se inspiroval vlastnostmi a tvarem krovek brouka Dorcadion (kozlíček).

V základní verzi bez koleček váží kufr neuvěřitelných 966 gramů. A stává se tak nejlehčím hardcase zavazadlem na světě. Je ideální pro řidiče sportovních vozů, piloty ultralightů, pro cyklisty a všechny, kteří často cestují lodí a letadlem, nebo jednoduše pro milovníky designu – při jehož vývoji se v PCL romanticky inspirovali vlastnostmi a tvarem krovek brouka Dorcadion (kozlíček). Karbonová technologie a ruční práce navíc umožňují použití speciálních jedinečných prvků, které lze do karbonu zakomponovat. Monogram (vzor, erb) vyšitý zlatou nití nebo vyskládaný z briliantů tak je dokonale ochráněn. 

Technologie pro náročné

Pro tvarování korpusu kufru používá PCL metodu pokládání karbonové textilie do formy. Výsledný díl je velmi odolný proti korozi, houževnatý a pevný vzhledem ke své abnormálně nízké váze.

VP_16_03_ceska66869-F-a
Stylový výrobce exkluzivních kufrů Šimon Knotek je pravnukem Vladimíra Procházky. Jeho stejnojmenná značka se ve třicátých letech zabývala mj. produkcí kožených aktovek.

Korpusy se dále tradičními brašnářskými postupy kompletují s kůží z italské teletiny nebo jehnětiny (popřípadě s alkantarou pro dosažení ještě menší hmotnosti). Veškeré kožené části jsou zpracovány ručně. Každý steh o přesné délce šest milimetrů je předem do korpusu předvrtán a následně ručně prošit. Pro klienty s absolutním nárokem na lesk vyrábí PCL modely s povrchovou úpravou Nano vosk, který se po poškrábání sám zpět zacelí.

Jedinečnost

Kufry PCL rozhodně neuvidíte v každé ruce se zlatými hodinkami. Tato luxusní firma vyrábí omezený počet kusů od každého modelu. K zakoupení jsou kufry v nabídce samostatně i v oblíbeném setu po třech kusech odlišných velikostí. Jako doplňkový sortiment nabízí také karbonové peněženky, vizitkáře nebo dámská psaníčka.

Text: Michaela Židlický A. / Foto: Kiva