(kultura) Alexander McQueen se vrátí v dokumentu během MBPFW

main

Není nic lepšího, než si dát korbel pravého irského černého piva Guinness. Ještě lepší na tom je to, že s každou sklenicí podporujete světové módní dědictví. Paradox, který si ani milovníci piva neuvědomují. 

Jmenuje se Daphne Guinness a jako mladá dívka zdědila část obrovského majetku Guinness. Krom pivovarů i nějaké banky, svěřenecké fondy a nezanedbatelnou várku umění. Je dědička se ale zabývá se i jinými věcmi. Třeba tím, že je mecenáška umění.

Jeden z jejích nejbližších přátel byl Alex McQueen. Jeho boty nosila dřív, než Lady Gaga a když zemřel, koupila najednou velkou část jeho módního dědictví, aby se z něj nestalo něco na Ebay. Když začínal, začala ho finančně podporovat. Relativně velkou měrou. Následně dělala vše ve své moci, aby mu pomohla. Jejich přátelství nestálo na ničem jiném, než na bezpodmínečné lásce a uznání.

Příběh ‚Leeho‘ McQueena je moderní gotickou pohádkou o obyčejném chlapci z Východního Londýna, který se stal globální hvězdou módního návrhářství. V 27 letech stanul v čele Givenchy, následně založil vlastní úspěšnou značku, která se stala ikonou moderní módy.
Když spáchal sebevraždu, nikdo nevěděl proč, ale každý věděl, že pro módu je to rána. A byla.
AEROFILMS & ELLE připravuje slavnostní premiéru filmu McQueen, která se uskuteční ve čtvrtek 6. září od 19.00. v kině Světozor.