(kultura) Bohemian Taboo Stories

Katastrofe

Nová kniha Bohemian Taboo Stories, o lidech, kteří se při své profesní nebo zájmové činnosti dotýkají i oblasti erotiky. Kniha chce veřejnosti představit zajímavé osobnosti, kteří se věnují neobvyklým a rozmanitým profesím, které však spojuje jedno společné téma.  Povídky, které mají za cíl probudit ve čtenářích zájem o tyto obory, jim chtějí nabídnout také jiný pohled na sexualitu a možná řešení nejrůznějších stigmat, která bývají s lidskou sexualitou spojována.

TABOO_OBALKA_NAHLED_MR

Jedna z pracovních verzí obálky knihy

V knize jsou kapitoly o Kateřině Klapilové – zakladatelce Laboratoře evoluční sexuologie a psychopatologie pod Národním ústavem duševního zdraví, o spisovateli a historikovi Lubošovi Koláčkovi, který napsal knihu Sex a erotika v dobách Karla IV. Kapitolu o Davidu Jahnovi – zakladateli Prague Burlesque, o Johanně Nejedlové – zakladatelce organizace Konsent, která se snaží o zlepšeni sexuální výchovy, o Kateřině Saparové – ředitelce Prague Pride, korzetiérce Riwaa Nerona, největším sběrateli knižních Ex Libris na světě, docentu Kamilu Janisovi, zakladateli Hell a Prague Fetish Weekendu Milovi Bugtcherovi, manželském páru psychologů Pospíšilových, kteří poskytuji psychologické poradenství se specializaci na BDSM.

BT2019_Kolacek1

Dan Kurz (danielkurz.cz)

 

Celkem 20 velmi zajímavých lidi, kteří vás přesvědčí, že tabu kolem sexu a potěšení by nemuselo být úplně tabu a že se nejedná o nic nepříjemného

Knihu ilustrovali Myokard, Dan Kurz, Katastrofe, Martina Kurkova Nožičková, fotky dělal Petr Jedinák, Robert Rambousek, Lucie Kout nebo Danny Worm a Henryk Mrejzek. Grafiku dělal Tomáš Cikán a jak po vizuální, tak po obsahové stránce to bude úžasná záležitost.

moncicak by Myokard

Myokard (www.myokard.cz)

Pokud se neznáte se stránkou Hithit, v podstatě se jedná o magické místo, kde můžete přispět na projekt, kterému věříte a chcete ho vidět v realitě. Pro někoho pár stovek může znamenat pro někoho velký sen. Knihu můžete podpořit zde. Váš účet to ani nemusí poznat a přitom uděláte něco dobrého. Podívejte se taky na stránky www.bohemiantaboo.com.

úvodní ilustrace: Katastrofé (www.katastrofe.cz)