(pozvánka) Meda Mládková oslaví 100. narozeniny!

U_Meda Ml†dkov†, v pozad° socha E.KmentovÇ_1

Meda Mládková oslaví sté narozeniny skromně v soukromí. Pro veřejnost však Museum Kampa připravilo bohatý program, který významné životní jubileum připomene, a který umožní návštěvníkům tento den oslavit symbolicky spolu s oslavenkyní. 

Akce budou probíhat na třech místech, v budovách, jejichž chod Nadace Jana a Medy Mládkových zajišťuje. Kromě Musea Kampa budou moci zájemci navštívit Werichovu vilu a Museum skla Portheimka. 

Významné životní výročí připomíná Museum Kampa speciálním programem nejen právě v den narozenin Medy Mládkové 8. září, ale věnuje se mu v průběhu celého roku. Aktuální výstava Meda: Ambasadorka umění, která je mecenášce k výročí stých narozenin věnována, přináší netradiční pohled na to, jak a v jakém prostředí žila a pracovala.

Část programů se věnuje prezentaci sbírky Jana a Medy Mládkových formou představení konkrétních vybraných děl, jiné zahrnují přednášky, besedy, autorské čtení a komponované večery věnované oblastem, které byly pro Medu Mládkovou zásadní, včetně osobnosti Františka Kupky. V této souvislosti bude také veřejnosti na podzim představena nová stálá expozice.

Program:

Nedělní slavnost u příležitosti 100. narozenin mecenášky umění a zakladatelky Musea Kampa Medy Mládkové proběhne dne 8. 9. od 10 hodin.

MUSEUM KAMPA

program od 10 do 17 hodin

  • Po celý den vstup do výstavy Meda Ambasadorka umění a stálé expozice zdarma, výtvarné workshopy a hra pro děti propojující Museum Kampa s Werichovou vilou i Museem skla Portheimka. Na nádvoří muzea zahraje živá hudba průřez skladeb uplynulých 100 let.
  • Ve 12:30 a 13:30 komentované prohlídky s Jiřím Pospíšilem (nutná rezervace)
  • V 15:00 slavnostní přípitek za přítomnosti pozvaných hostů

Museum bude otevřeno od 10 do 17 hodin.

PORTHEIMKA – MUSEUM SKLA

program od 10 do 18 hodin

  • Po celý den vstup do expozic zdarma, hra pro děti propojující Museum Kampa s Werichovou vilou i Museem skla Portheimka.
  • Ve 13:00 a 15:00 Po stopách výstavy 7+1 MISTŘI ČESKÉHO SKLA – komentovaná prohlídka celého Musea skla Portheimka
  • V 17:00 pěvecká árie v Mramorovém sále v podání Marie Kozákové

Portheimka – Museum skla bude otevřeno od 10 do 18 hodin.

WERICHOVA VILA

program od 10 do 18 hodin

  • Po celý den vstup do expozice zdarma, hra pro děti propojující Museum Kampa s Werichovou vilou i Museem skla Portheimka, smyčka z pořadů s Medou Mládkovou.
  • V 11:00 a 14.00 komentovaná prohlídka s lektorem, nutná rezervace
  • Ve 21:00 Letní kino U Werichů: Studená válka, vstupenky: Na GoOut.cz , v případě nenaplněné kapacity kina je možno zakoupit vstupenky v den konání akce na pokladně Werichovy vily.

Více informací na http://www.museumkampa.cz/meda100/