(kultura) Mniši z kláštera Šaolin v únoru předvedou své umění v Laa an der Thaya

Saolinsti mnisi_

Zajeďte si unikátní show plnou bojového umění kung-fu Šaolinských mnichů a návštěvu zkombinujte s relaxací ve vyhlášených termálních lázních Laa jen kousek za hranicemi Rakouska. 

Ve středu 19. února 2020 se do rakouského Laa an der Thaya vrátí šaolinští mniši a vystoupí s programem u příležitosti svého kulatého jubilea. Příležitost obdivovat mystické umění mnichů z kláštera Šaolin mělo za posledních 25 let více než 5 miliónů diváků na 5 kontinentech, a to v rámci více než 6.000 vystoupení a mnoha televizních show. U příležitosti 25letého výročí se představí ti nejlepší mniši a mistři z čínských klášterů.

Vystoupení zavede diváky do tajuplného světa šaolinských mnichů a Zen buddhismu. Celé vystoupení je komponováno jako příběh chrámu, který v úžasných obrazech, natočených na posvátné hoře Sung-Šan a v původním chrámu, představí trénink mnichů a poté se vydá po stopách zakladatele Zenu Bódhidharma. 19 nejlepších mistrů a žáků (tzv. Shamis) v čele se svým 75letým velmistrem ukáže v dvouhodinové show své neuvěřitelné schopnosti, které často protiřečí fyzikálním zákonům.
Ovládání své Čchi (životní energie) pomocí dýchání a tvrdého tréninku jim umožňuje tělem a hlavou rozbíjet kamenné desky, dřevěné latě a kovové tyče, dokážou ležet na kopích, mečích a hřebících, v extrémních případech leží hrudí na jednom jediném ostrém hrotu kopí ve velké výšce a hrot je neprobodne, dokážou i prohodit jehlu skleněnou deskou.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu, zarezervujte si místo v
Pokud se rozhodnete pro návštěvu, zarezervujte si místo v Therme Laa – Hotel & Silent Spa. Místo ideální pro hlubokou relaxaci jen kousek od místa představení.

Jejich show však není žádné cirkusové představení, mniši nejsou žádní herci, v jejich cvičení nejsou žádné triky; pomocí své show chtějí tito bojovníci i za hranicemi Číny představit tradice tajuplného vědění o člověku přetrvávající déle než patnáct set let.

Mystické síly mnichů Shaolin Kung-Fu

Středa, 19. února 2020, od 20:00 hodin

Laa an der Thaya, Thayalandhalle

Vstupenky na internetu – na webové stránce: www.oeticket.com a ve všech pobočkách Erste Bank a Raiffeisenbank