(kultura) Pozvánka na jedinečný módní dokument House of Z

IMG_1926

Závěrečný večer pražského módního týdne MBPFW v pátek 23. března 2018 bude patřit hvězdě americké módní scény jménem Zac Posen. Producent Milosh Harajda, který ve spolupráci s kinem Lucerna uvede filmovou premiéru celovečerního dokumentu House of Z, přiblížil zákulisí projektu.

IMG_1853

Proč se rozhodli dokument HOUSE OF Z uvést v Čechách a na Slovensku?

Minulý rok jsme v spolupráci s Národním Divadlem v Praze a SND v Bratislavě uvedli dokument DANCER o životě baletní legendy Sergeje Polunina a premiéra se vyprodala za rekordní 4 minuty. Hledali jsme silný příběh a z USA jsme dostali tip na film o židovském chlapci z průměrné newyorské rodiny, který ve svých dvaceti letech oblékal hvězdy jako Jennifer Lopez, Kate Winslet či Uma Thurman na červený koberec. Cílem bylo motivovat mladou generaci.

Jak probíhaly přípravy limitované distribuce?

Koncem minulého roku jsme měli v New Yorku setkání s týmem Zaca Posena a v lednu jsem byl na obhlídce jeho ateliéru. Rezervovali jsme distribuční práva pro naše teritorium a během filmového festivalu Berlinale nám Zac poskytl dva exkluzivní rozhovory. Mou filozofií je připravovat každý umělecký projekt v přímé spolupráci s umělcem a jeho týmem. Ve výsledku se to vždy odrazí a publikum to pozná.43Kde budou mít možnost diváci film HOUSE OF Z zhlédnout?

Dokument paralelně uvádíme na dvou platformách: 21.3. se bude v Bratislavě konat premiéra filmu v Auparku jako teaser na připravovaný Fashion Live! Film Festival a v pražském kině Lucerna bude dokument 23.3. zavírat Mercedes Benz Prague Fashion Weekend. Obě projekce jsou dostupné veřejnosti a diváci si mohou lístky zakoupit v pokladně kina Lucerna nebo v Cinema City AUPARK. Předprodej do kina Lucerna je zde. 

20 copy