(lifestyle) Jak přežít homeoffice se zdravou hlavou a být produktivní

stažený soubor

V současné situaci bude většina z nás zavřená doma, ale práce se sama neudělá. Pokud máte home office, je důležité dodržovat určitou štábní kulturu. Zaprvé aby člověku nehráblo, a taky aby byl produktivní. 

Žádné tepláky – na pracovní hodiny doma sice nemusíte mít oblek, ale aspoň košile a džíny. Vyvolá to psychologický efekt na vaši vlastní.

Žádná postel – v práci taky neležíte v posteli, na pracovní hodiny zůstaňte u stolu, i když to bude možná lehce násilné.

Pracovní hodiny – prokrastinace je všudy přítomná. Pokud máte určitou dávku práce, kterou musíte za den stihnou, snadno se dostanete do skluzu. A nikdo nechce pracovat do jedné do rána. Dodržujte běžné pracovní hodiny včetně pauz a během těchto pauz

Zkuste vynechat domácí a osobní záležitosti až do vypnutí počítače. Pokud si chcete pustit nějaký nový seriál, dejte si ho jako odměnu až po práci. Třeba všechno stihnete rychleji. Homeoffice může taky být výhodou v tom, jak vás práce baví. Zaprvé jste v prostoru, který je váš a asi je vám v něm příjemně. Zkuste si pustit hudbu, která vám vyhovuje.

Na druhou stranu… nikdo vás nemůže zastavit, když si dáte sklenku. Nebo dvě. A jakože v tomhle stavu vám bude domů šéf posílat kontrolu a někdo fakt pojede? Určitě.

Text: Václav Mensa.