(MBPFW) Blažek a jejich nový pohled na formální módu

Blazek-MBPFW-FW19-7911

Již po páté se na MBPFW představila nová kolekce značky Blažek. Styling kolekce podzim/zima 2019 staví do popředí její formální část, a to ve zcela novém kontextu. Oblek v tomto pojetí se z předvídatelného prvku stává množinou funkčních variací, zatímco plně respektuje rukopis značky Blažek – vysokou kvalitu a dokonalé krejčovské zpracování. 

Blazek-MBPFW-FW19-8007

Důvěra a obdiv k tradiční formě umožnily vlně stát se dominantním materiálem, přinášejícím nejen hřejivost a pocit bezpečí, ale i odraz nových technologií, které jí propůjčují nové funkce a vlastnosti.

Blazek-MBPFW-FW19-8065
Vlna tak začíná být plně funkčním materiálem a dnes se z ní nevyrábí jenom oblek, ale i bundy a pláště, tedy prakticky celý outwear.

Blazek-MBPFW-FW19-8038

Blazek-MBPFW-FW19-8191 Blazek-MBPFW-FW19-7965

Prvním impulzem ke vzniku celé kolekce bylo severské malířství rané renesance, a to umělecká díla Hieronyma Bosche, jehož obrazy se vyznačují plností, nejsou na první pohled čitelné a vyzývají diváka k bližšímu zkoumání. Právě soustředění na detail umožňuje vidět dokonalé umělecké zpracování, ať už se jedná o malířství, či vrcholnou pánskou krejčovinu, kterou Blažek v českém módním průmyslu již sedmadvacet let úspěšně zastupuje.

Za kolekcí stojí již několik let brilantní designérka a náš osobní český módní poklad, Jana Kuťková.

Blazek-MBPFW-FW19-8354