(mbpfw) Liběna Rochová představí na MBPWF kolekci MEI

IMG_8098 a
Mercedes-Benz Prague Fashion Week je největší módní událostí v České republice. Po vzoru světových týdnů módy přináší každoročně to nejlepší, co tuzemská oděvní scéna nabízí. Letos se uskuteční na přelomu léta, v termínu od 30.8. do 4.9. V samém závěru fashion weeku představí svou limitovanou kolekci také ikona českého módního designu, Liběna Rochová. Těšit se můžete na mini kolekci s názvem MEI, jejíž prezentace je naplánována na středu 4. září v MIRU POP UP. 
Jak název napovídá, staly se hlavní studnicí inspirace pro tuto novou kolekci autorčiny zážitky z cest do Japonska. Slovo MEI znamená život a idea života plného krásných okamžiků prostupuje také všechny modely. Jsou vyrobeny z exkluzivních látek a mají velkorysou formu a náročné střihové řešení s velkým podílem ruční práce. Modely budou na oděvní performance zahalené do objektů inspirovaných  kimonem s výrazným kaligraficky ztvárněním slov MEI Navzdory výrazně uměleckému pojetí objekty skrývají  nositelné kousky vhodné pro každou noblesní milovnici české módy. Všechny modely ctí látku a vychází z její paměti.
IMG_8100
Kolekce se skládá z osmi modelů –  najdeme v ní večerní pláště, společenské a večerní šaty z luxusních materiálů, jako je bavlněný duchesse, hedvábný double duchesse, hedvábný satén, žoržet nebo šifon v černé barvě a odstínu pink. Černé večerní kabáty na první pohled zaujmou zajímavou střihovou formou. Nápadité jsou i malé černé, jejichž střih zachovává velkorysost i jednoduchost zároveň.