MBPFW v plným proudu: Jaký to je?

nahledovka

Už v pátek odstartoval pravidelný maraton módního světa, ostatně jako každého půl roku. Opening party proběhla na lokaci celého týdne módy – v Clam-gallasově paláci na Starém městě, a to v dekadentním stylu.

V sobotu se party na odpoledne zastavila a po mole se rozeběhli modelky a modelové, na kterých ukázali svou práci nejprve studenti UMPRUMU včetně Zoltána Tótha, vítěze Junior Van Graaf Talentu z minulého roku. Po nich předvedl fashion show Lukáš Krnáč, který nás opět bavil a za sebe potvrdil, že jeho kolekce měli, mají a nadále budou mít nepřekonatelný náboj (koule, you know).

Přehlídkové dny jarního Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku jsou už u konce. Kromě několika záchvěvů mladých návrhářů, kteří drželi linku dnes tolik rozlezlé antimódy (pátý přes devátý, viz náhledová fotografie: outfit by Dominika Kozáková), se designérům kolekce moc povedly. Za naši redakci by si uznání zasloužili především Blažek, Lukáš Krnáč, Lukáš Lindner a v neposlední řadě taky mladý nadějný talent Honza Smejkal, který se účastnil již zmíněné soutěže JVGT. Bohužel ho ale porota nezvolila vítězem. My ano.

Text: Simona Redlipska