Mediální jedničky křtily ForMen Fashion Bibli pro muže

formen otvíračka

Leoš Mareš (na snímku první zleva, dále: modelka Petra Faltýnová, zpěvák Ben Cristovao, dobroduh Jakub Vágner a šéfredaktor ForMena Jan Müller) se při křtu speciálního dubnového vydání časopisu ForMen špičkoval se zpěvákem Benem Christovaem, kdo je jednička českého Instagramu. Oba totiž překročili hranici 100 000 followerů. Třetím kmotrem, byl „televizní dobrodruh“ Jakub Vágner, který své diváky počítá na stovky milionů.

V exkluzivním wellness hotelu Volcano Complex v Prokopském údolí se v úterý 7. dubna uskutečnil křest ForMen Fashion Bible obsahující podrobný manuál pánského oblékání, první podobný projekt v českých médiích. Připravila jej redakce časopisu ForMen z vydavatelství Mladá fronta.

Křest Fashion bible pro muže. Vedle moderátora Leoše Mareše se slova ujal také šéfredaktor ForMenu Jan Müller.
Křest Fashion bible pro muže. Vedle moderátora Leoše Mareše se slova ujal také šéfredaktor ForMenu Jan Müller.

Kmotry Fashion Bible pro muže byli pánové, kteří ve svém mediálním oboru dosáhli na vrchol a kteří svoje jméno spojili v poslední době s ForMenem. Jako modelové se ve Fashion Bibli pro muže objevili moderátor Evropy 2 Leoš Mareš (spolu s partnerkou Petrou Faltýnovou) a zpěvák Ben Christovao. Oba platí za osobnosti, které udávají tón v pánském stylu a zároveň jsou jedněmi z nejvlivnějších osobností na sociálních sítích. „Už brzo tě předstihnu,“ komentoval Leoš Mareš fakt, že Ben Christovao má followerů 115 000, zatímco Mareš jen něco přes 100 000. Jejich špičkování přihlížel Jakub Vágner, který je zdaleka nejúspěšnějším Čechem v televizní branži. Jeho dokument o zkoumání odlehlých koutů planety připravuje stanice Discovery v koprodukci s Českou televizí a zásah toho globálního kanálu se odhaduje na 2 miliardy diváků. Celosvětově proslulý televizní rybář a dobrodruh Jakub Vágner se objevil na obálce ForMena loni v září.

Autorka výzkumu mezi módními trendsettery pro Fashion Bibli Kateřina Müllerová a majitelé značky Friendly Suits

Na křest ForMena přišla řada lidí z oblasti pánské módy, kteří se také podíleli na jejím vzniku. Například špičkoví obuvníci E. M. Lawart a Radek Zachariáš, majitelé krejčovství Friendly Suits Kryštof Kodl a Petr Jůza, kostýmní výtvarnice a návrhářka Kateřina Coufalíková, obchodníci s pánskými motýlky Tomáš Myler a Kristián Polívka, fotografové Ben Renč a Matěj Třešňák a řada módních blogerů, stylistů a obchodníků.

„Jsme rádi, že na křest Fashion Bible pro muže dorazilo tolik osobností, které dnes plní stejnou funkci jako kdysi národní buditelé,“ řekl šéfredaktor ForMena Jan Müller. „Tak jako se oni kdysi snažili pozdvihnout českou kulturu a jazyk, tak se my dnes společně snažíme pozdvihnout kulturu oblékání a onen vizuální jazyk, kterým každý den komunikujeme se svým okolím. Není to o snobismu a přehnaném konzumu, je to naopak o kvalitě, uměřenosti a pozitivní energii, kterou pocítí každý muž, když se skvěle oblékne.“ Leoš Mareš při moderování s úsměvem pravil: „Obvykle jsem ve společnosti vždy nejlépe oblečeným člověkem, ale tady na křtu Fashion Bible pro muže musím uznat, že konkurence je vysoká.“

Leoš Mareš s fotografem Matějem Trešnákem a jeho manželkou Kateřinou

Časopis ForMen a jeho webová stránka www.formenonline.cz se profilují jako renomovaný zdroj informací o pánském stylu. Speciální dubnové vydání vychází v rozsahu 200 stran a prodává se na stáncích za 99 Kč.