(móda) 5 módních lekcí od mistrů letního stylu

Když se řekne letní styl, popřípadě letní móda, každý z nás si asi představí něco jiného. Pro někoho příliš krátké šortky, žabky a trička, která vám vytvoří „nádherné“ linky opálení kolem krku a rukou. Pro dalšího to budou volné košile a chinos ve stylu Dickieho Greenleafa nebo kompletní lněný oblek a mokasíny.

Pokud si sám nejste jist, jak se nejlépe obléknout a máte pocit, že léto je jen nekonečné točení trik a šortek, můžete naprosto jednoduše ukrást pár stylových tipů od mistrů letní módy.

Johannes Huebl: Jak lépe zvládnout bílý denim

JohannesHuebl

Mužská část populace je obvykle zdrženlivá s bílým denimem a je pochopitelné proč. Velmi rádi ho totiž nosí tací, kteří chtějí jen ukazovat vydřené svaly na nohách. A obvykle ještě s hlubokým výstřihem na tričku a masivní „značkovou“ sponou na pásku.

Johannes Huebl by mohl být chodící reklamou na bílé kalhoty. Nikdy je nenosí až příliš upnuté. Namísto toho volí uvolněný a padnoucí střih. Je také mistrem v ohrnování a přesně ví, že musí kombinovat buď s pastelovými barvami, nenápadným printem nebo šedou či modrou, ale nikdy černou.

Donald Glover: Nová éra košil s printem

DonaldGLover

Printové košile – od květinových až po geometrické vzory – mají špatné renomé kvůli zástupům amerických a německých turistů na tropických dovolených. Stala se z nich uniforma pro grilování a povinný stejnokroj cesty na Hawai. Donald Glover však změnil pravidla hry. S printem umí zacházet jak nikdo jiný a díky tomu zlepšuje reputaci potisků pro nás všechny.

Pokud se odhodláte převzít něco od něj, nemíchejte dva vzory najednou, držte se ve stejné barevné paletě a nezapomeňte na zdviženou hlavu. Print je potřeba si obhájit.

Oliver Cheshire: Dokonalost hranatých brýlí

OliverCheshire

Toto léto, snad více než o čemkoliv jiném, je o hranatých brýlích. Oliver je začal nosit už na jaře, protože má neuvěřitelnou schopnost vynést trend ještě předtím, než jej mají všichni. U hranatých brýlí existuje několik pravidel k nošení a nejlépe zafungují na kulatější tváři. Vzájemně se tvary vyváží. Jestliže máte ostřejší strukturu kostí na obličeji, raději se hranatým brýlím vyhněte. Bohužel.

David Gandy: Milostná aféra se lněnými obleky

DavidGandy

David Gandy je archetypem mužství. Moderního a sofistikovaného mužství. Stará se o sebe, je vzdělaný, sbírá sportovní veterány a co je pro nás nejdůležitější, vždy je naprosto precizně oděn. Gandy, předpokládejme že přirozeným založením gentleman, se nejčastěji obléká do sak a v létě vždy do lnu. Jeho kombinace s denimem, rozdílnými odstíny lnu nebo jinými strukturami jsou skutečně mistrovský um. Zkuste po krůčcích kombinovat různé odstíny lnu s vaším stávajícím šatníkem, nebo si pořiďte alespoň jedno světlé sako. S tím nešlápnete vedle nikdy.

Chris Hemsworth: Spasitel pro svalovce

ChrisHemsworth

Pokud jste viděli film Thor, asi víte, že pan Hemsworth má svaly lepší, větší a vyrýsovanějš, než drtivá většina smrtelníků. Přesto však nemá potřebu brát celé léto jako herecké vystoupení pro svůj hrudník a namakané ruce. Pro všechny, kteří mají velké svaly – tohle je opravdu stylovější verze. Nemusí být vidět každý jednotlivý břišák, ono na vyposilovaném těle je jeho velikost evidetní, i když obléknete něco volnějšího. Sice to bude stát chvíli pátrání, ale časem si najdete značku oblečení, která bude právě k vašemu tělesnému typu sedět nejlépe.