(móda) 5 tipů, jak správně nosit barevné kalhoty

Main1

Letní počasí nějakým způsobem nabádá k mírnému uvolnění šatníku. Když se podíváte do své skříně na kalhoty, kolik tam vidíte barev? Ve většině případů zříte klasické džíny, černou, šedou a možná i modré nebo béžové chinos. Většina mužů totiž barevné kalhoty odmítá.

Důvodů může být spousta. Za prvé se nekombinují tak jednoduše jako džíny. Za druhé vyžadují trochu větší sebevědomí. Do třetice je pak nemůžete nosit celý týden za sebou, jako černé kalhoty, protože je každý bude vnímat. Existuje ale pár jednoduchých tipů, díky kterým zvládne barevné kalhoty unosit každý.

Začněte u bot

Správná bota je nejlepší způsob, jak barevné kalhoty uzemnit. Mírný kontrast naznačí, že se jedná o módní statement a že víte, co děláte. U červených bude dobře vypadat hnědá, u žlutých třeba temně modré semišky. Pokud si nejste vůbec jistý, černé nebo bílé tenisky budou fungovat u všeho.

orange

Jděte na stranu zelených

Jestliže se necítíte na žlutou, rudou, růžovou nebo blankytnou, zelené kalhoty jsou dobrý start. Krom toho, že vypadají dobře s bílým trikem, klasickou košilí, formální botou nebo teniskami, můžete k nim obléknout i modrý blazer nebo šedý svetr. Zkuste třeba smaragdové chinos a k nim obout boty nebo tašku z cognac kůže.

green1

Najděte svůj odstín

Můžete zkusit experimentovat a sledovat reakce lidí. Sebe sama obvykle vidíme trochu jinak, než nás vidí ostatní. Pokud jdete v modré a nikdo neřekne ani fň, je velká pravděpodobnost, že na vás nevyniká. Jakmile dorazíte v lososové nebo červené a uvidíte pohledy zájmu, zůstaňte u výběru dalších v této části barevného spektra.

Dark Pink

Nebuďte monochrome

Sladit boty a pásek je jedna věc, jít v kompletním outfitu v jedné barvě funguje jen u obleku, ne samostatných barevných kalhot. Stačí aby se barva lišila jen o půl stupně a už to nefunguje (proto se obleky šijí z jedné látky). Když tedy barevné kalhoty, zbytek ať je až na doplňky neutrální.

blue

Hlavně vyrovnávat

Jedna z nejsmutnějších představ je to, že barevné kalhoty nedokáží působit dospěle a profesionálně, a přitom je to pouze o kombinacích. Jen opravdu velké ego dokáže unosit tyrkysové kalhoty a k nim ponožky s plameňáky. Jestliže se tak úplně necítíte, zvolte neutrální ponožky, neutrální boty a celkově nic výrazného.

Text: Václav Mensa

Foto: Pinterest