(móda) Jak nosit hnědou – ale správně

main

Když přijde na módu, hnědá vypadá skvěle na doplňcích. Boty, tašky, batohy, pásky a řemínky na hodinkách? Super. Kožené náramky nebo rukavice? Skvělé. Nicméně u samotného oblékání to není tak snadné. A to nemluvíme o béžových trenčkotech nebo camel kabátech. Mluvíme o klasické hnědé barvě.

Vybírejte podle odstínu pleti

Největší možnosti budou mít ti, kteří vypadají jak ředitel vápenky. Téměř jakýkoliv odstín hnědé bude vypadat v pořádku. Jakmile se ale opalujete jak šílenec nebo máte tmavší odstín pleti, vybírejte buď světlejší, nebo tmavší hnědou. Především proto, že pokud si pak obléknete rolák ve stejné barvě jako je váš obličej, budete z dálky vypadat jako v rouše Adamově. Asi jako když si výše zmínění bledí chlapci obléknou krémovou.

Investujte do kabátu

Kabát

Kabát je nejbezpečnější cesta, jak nosit hnědou a vypadat velmi sofistikovaně a classy. Střih je na vás, ale nekombinujte ho s barvami, které k hnědé nesedí. Na barevné paletě to vždy budou barvy, které jsou přímo naproti.

Bundy

U bund to platí podobně, ale můžete pracovat i s kůží nebo semišem. A nemusíte se bát obléknout to s černými. To je babská pověra, která se přenáší z generace na generaci a bůh ví proč.

Oblek

Oblek

Hnědé obleky úplně křičí sedmdesátá léta. Nicméně, není nic proti ničemu sáhnout občas do historie. Jako vždy je u obleků zásadní střih, a co do barvy, přečtěte si znova odstavec a barvě pleti. Látka nikdy nesmí být shodná s vaší kůží. Buď světlejší, nebo tmavší.

Jak hnědou nenosit?

Kompletně. Hnědý rolák, oblek, kabát a ještě boty vám vytvoří jeden určitý look, ale protože jsme tady mezi gentlemany, nebudeme ho zmiňovat.

Nenoste hnědou s barvami, které jsou, jak zmíněno, v přímém kontrastu na barevné paletě. S hnědou nejlépe zafunguje bílá – ale zase pozor, ať nevypadáte jako Kinder čokokoláda. Modrá, nejlépe hluboké odstíny – to se týká i džín. Pak samozřejmě hřejivá žlutá, mátová, tyrkysová, zlatá nebo oranžová.