(móda) Kris Van Assche opouští Dior a s ním odchází i jeho legendární estetika

Kris-Van-Assche-01

Od minulého měsíce to trochu vypadá, že módní svět hraje škatulata hejbejte se. Začal Riccardo a Christopher a teď navíc přišla zpráva o tom, že Kris Van Assche opouští Dior po jedenácti letech a na jeho místo přichází Kim Jones.

SS2018 3

Kris Van Assche byl celých jedenáct let v čele Dior Homme a byl to ten člověk, který pomohl přerodu od známé značky do „nezbytné značky“. Přinesl čerstvý vzduch a módní svět obohatil podobným způsobem, jako Christopher Bailey u Burberry. Přinesl tu moderní, svěží a minimalistickou estetiku dříve, než s ní začala Balenciaga a předtím, než kdokoliv nás slyšel o Vetements.

SS2018

V roce 2000 začal pracovat pro Yves Saint Laurent, následoval přesun do Dior, odchod na krátkou dobu kvůli založení vlastního labelu až se navrátil v roce 2007 do vedoucí pozice. Jeho vlastní label byl uzavřen v roce 2015, když obnovil svou smlouvu s Dior. Můžeme teď tedy jen doufat, že si ho nepřetáhne žádný velký módní dům a Kris znova začne pracovat sám na sebe.

SS2018 1

 

Kim Jones přichází do Dior po jeho odchodu z vedení značky Louis Vuitton. Poslední kolekci předvedl před několika týdny.

Foto: Dior Homme