(móda) Vivienne Westwood SS20 – punková udržitelnost

main

U přehlídek a nových kolekcí Vivienne Westwood člověk nikdy neví, co dostane. Jednou nechala skupinu aktivistů protestovat v kostele, potom udělala karneval plný tanečníků. Pak zase vlastní umělé kožešiny polévala krví. Nicméně nejnovější kolekce SS20 je něco úplně jiného.

Představení bylo tiché. Žádné okázalosti, žádné protesty a extravagance. Jen pár, pečlivě zvolených redaktorů a dalších lidí v salonu. Vynálezkyně punkové módy se drsně vyjádřila k udržitelnosti. Nebyly tam ani modelové, jen ramínka a figuríny. Paradoxně to ale zafungovalo mnohem lépe, než extremistická přehlídka.

Udržitelná móda znamená, že je eko, nezatěžuje přírodu a dané kousky vám vydrží dlouho. K tomu jsou potřeba kvalitní materiály, kvůli kterým nebyl kácen prales, bavlna je organická a její sběrači mají normální výdělek. Prostě opak toho, co se prodává v řetězcích.

3

 

Kolekce je po vizuální stránce tradičně Westwood. Punk a lehký nádech steampunku, tartan, tvíd a všechno, jen ne minimalistické střihy.

2
1

 

Všechny kousky, látky a doplňky jsou buď z recyklované bavlny, lnu nebo veganské kůže a jen v minimální míře byla zatížena příroda.