Modrá je základ. Ale jak se v ní sakra vyznat?

e7a22096cd8afbc6200745dbb14803a8--swimming-gear-men-summer

Snímek obrazovky 2017-08-04 v 0.00.07 (kopie)

Všimli jste si, že nejen uniformy námořníků, ale třeba i Kapitán Amerika nebo Superman jsou v zásadě modří? Modrá barva symbolizuje jistý konzervatizmus a zodpovědnost, ale i hrdinství a respekt. Působí spolehlivě a vyvolává uklidňující dojem. Má nejvíc pojmenovaných a užívaných odstínů. A jednou z jejích velkých výhod je, že tyto odstíny můžeme míchat.

Asi nejočividnějším znakem námořnického stylu jsou pruhy. Inspiruj se u mariňáků, drž styl v čistotě a nekombinuj proužky s dalšími vzory.

– s bílými kalhotami bude look vždycky čistší a šviháčtější.

– s temně modrými chinos celkový dojem utvrdíte.

– maximálně uvolněný, mořem inspirovaný look dostanete, když zvolíš košili i kalhoty z lněných materiálů. Jejich výhodou je jejich příjemnost, lehkost, schopnost absorbovat pot a současně rychle schnout. Takovýto svým způsobem přirozený look můžete doladit slamákem ve stylu Ernesta Hemingwaye.

Snímek obrazovky 2017-08-04 v 0.00.07 (kopie 2)

Marínu budou navždy evokovat dvouřadá saka, která svůj původ ostatně u námořnictva skutečně mají.

– vyhni se zbytečným módním excesům v podobě zlatých gombíků a vsaď na jednoduchost.

– důvtip prokaž kapesníčkem nebo motýlkem s kotvami.

Pokud je na vás dvouřadé sako příliš kostýmní, sáhněte po výrazně méně formálním a díky absenci podšívky i lehčí žerzejové Jersey jacket.

– pro sportovnějšího ducha košili vyměň za tričko nebo polo.

– u jersey jacket si můžeš pohrát i s rukávy. A co na nohy? Cokoli nazouvacího. V létě ideálně bez tkaniček – „loafers“ z leštěné karamelové kůže, semišové mokasíny či látkové boat shoes. Naboso, samozřejmě.

Tak, jako Santiago ve Starci a moři přijímá rybu jako sobě rovného jedince, pracujte vy s módou a jejími trendy. Neopovrhujte jimi, ale ani se jich nebojte. Zkoušejte a hledejte. Příliv různých módních vln a stylů berte jako inspiraci, ze které si ponecháte jen něco. Nebojte se narušit stojaté módní vody, někdo musí být první, tak proč ne právě vy!

  1. Snímek obrazovky 2017-08-04 v 0.00.07sako Blažek, 8990 Kč
  2. kalhoty H&M, 499 Kč
  3. tričko Jack & Jones John, 749 Kč, prodává Zoot
  4. kožené boat shoes Sperry Top-Sider, € 120, prodává Mr Porter
  5. sluneční brýle Marks & Spencer, 699 Kč
  6. kolínská voda 4711 Eau De Cologne, 50 ml, 319 Kč, prodává exkluzivně FAnn Parfumerie
  7. suchý tělový anti-aging olej s řeckým extra panenským olivovým olejem s vůní olivového květu Korres Pure Greek Olive, 100 ml, 609 Kč, prodává Profimed a butiky Korres
  8. detektivní román Paula Hawkins: Do vody, 399 KčM