Na křídlech s Adélou Čápovou

Adela1

Jak už to bývá, byla to prý náhoda. V pražském metru ji oslovila bookerka z modelingové agentury a Adéla o pár dní později v zastoupení svých rodičů podepsala smlouvu. Bylo jí teprve 16 let.

„Nikdy nezapomenu na svou úplně první práci, kterou bylo focení pro český Cosmopolitan s Annou Kovačič. Fotili jsme Bond Girl a ‚pilotovala‘ jsem dokonce i letadlo,“ říká nadšeně Adéla. Nedlouho poté už fotila v Athénách, Istanbulu, Hamburku, Miláně, Paříži i Londýně pro značky jako Chanel, Agent Provocateur či návrháře Roberta Cavalliho. K tomu všemu se ještě dostala na medicínu, studium ale nešlo skloubit s častým cestováním, které práce modelky obnášela. U modelingu vydržela šestnáct let a pořád nemá nouzi o nabídky, které si už ale pečlivě třídí a vybírá.

adela2Vítězný boj se životosprávou

Adéla má za sebou i období, kdy jí neustálé cestování, nedostatek spánku a třeba focení v plávkách v –10 stupních způsobovaly zdravotní problémy. „To všechno jsem se postupem času naučila zvládat pomocí zdravé výživy a sportu.“ V Americe vystudovala Institute for Integrative Nutrition, stala se certifikovanou výživovou poradkyní a k tomu ještě diplomovanou fitness trenérkou pro NASM, National Academy of Sports Medicine.

Píše blog The Model’s Office, běhá maratony všude po světě a konečně si plní svůj největší vzdušný sen. V minulém roce se zapsala na Heritage Flight Academy. „Mám za sebou už několik zkoušek a doposud jsem nalétala téměř 50 hodin. Už brzy bych měla začít létat sólově, tak se nemůžu dočkat!“ říká s úsměvem Adéla, která přijíždí v květnu do Prahy běžet maraton. Sexy Adéla se pyšní dokonalými mírami 93-65-94.