NA LOVU v podhradí

CB

Jsou tací, kteří se mylně domnívají, že mít styl stojí prachy. V důsledku toho vzniká posedlost značkami. A nanejvýš buranské vyvrcholení této posedlosti – totiž shromažďování vohozů s co největším reklamním označením známého brandu.
Styl ale nestojí prachy. Nedá se koupit. Je především o vkusu. A ten, nutno si přiznat, naučit nelze. Musíte ho mít v krvi. Styl je ale také o chytrosti. Na začátek třeba postačí, když potlačíte zárodek svého snobství. Autor tohoto sloupku by rád uvedl příklad. Nedávno navštívil krásné město Olomouc. Moc z něj tedy neviděl. Po několika nocích (ba i dnech) spojených s nezřízenou konzumací domácí slivovice se konečně odbelhal zpět na hlavní nádraží. Protože do příjezdu jeho pendolina zbývala dobrá půlhodina, v absurdně složité kocovině a ve zjevných halucinačních příznacích se vypravil do nedalekého second handu. A brzo se zaradoval, že zašel právě tam a nikoli na vyprošťováka. Namátkou totiž přejel rukou po věšáku. Pak ji spatřil…
Byl to velmi zachovalý kousek. Prošívaná bunda Barbour se všemi královskými pečetěmi na vnitřní straně. Vypadala jako nová. Pyšnila se výsměšnou cenou 380 korun. Autor tohoto sloupku se v mžiku probral z kocoviny. Udělal radost sobě a stejně tak i milé hovorné paní za pokladnou. Celý svět byl spokojený, třetí světová válka rázem odvrácena. Jen maličko zalitoval, že vedle pověšený, evidentně zcela nový blejzr s kostkami prince z Walesu (190 Kč) mu byl přece jen natěsno.
Mít styl nestojí prachy. Jen stačí koukat kolem sebe. A nebýt hloupý. Zaskočte občas do sekáče, kde se dají pořád najít parádní kousky. Navíc – teď se sloupkař omlouvá za svou obvyklou dávku patosu – uděláte i něco pro planetu. Úspěšný lov!
Tomáš Otta, trendolog

6 věcí, které musíte mít!

Potřebujete výpomoc s upgradem šatníku? Tady je šest našich tipů na tento měsíc.

Batoh Fjällräven

Během jarních víkendových cest za město je třeba být nejen praktický, ale i zůstat stylový. To je úkol, který ve Fjällräven perfektně zvládají.

Stubben_90560-633

Blejzr Polo Ralph Lauren

Na letní měsíce přijde vhod lněné sako. Tento blejzr má tři knoflíky, které dodají ten správný retro vzhled.

497177_mrp_in_xl

Košile Topman

Modrá košile patří k základním pilířům našeho šatníku. Samozřejmě nechybí ani v nové kolekci britského řetězce.

topman_8244831436809548

Pásek Tod’s

Italská značka Tod´s je známá hlavně svými „řidičskými“ mokasínami, ale zaměřte se i na jejich letošní nabídku pásků.

27-A

Tenisky Salvatore Ferragamo

Velké luxusní značky v posledních letech jedou v teniskách. Vy byste měli taky.

salvatore-ferragamo-ss15

Kalhoty s.Oliver

Jaro (snad) přichází a s ním nákup nových kalhot typu chinos, nejlépe pak v klasickém khaki provedení.

s.Oliver_MEN-_1.999,-

Připravila: redakce / foto: archivy výrobců